SEHA GSS liga, 11. kolo, 13.12.2014, 18:00 h
Prešov 24:23 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb na gostovanju u Slovačkoj upisao poraz od ekipe Tatran Prešova

Danijela Lemaić • subota, 13.12.2014.

Rukometaši PPD Zagreba ove su subote gostovali su kod slovačkog Tatran Prešova u sklopu 11. kola SEHA Gazprom South Stream lige. Zagrebaši nikada do sad nisu upisali pobjedu u Prešovu, a u novom pokušaju ponovno su ih zaustavili domaćini koji su po isteku 60. minute stigli do nova tri regionalna boda.

Tatran Prešov - PPD Zagreb 24:23 (12:8)

SEHA GSS liga, 11. kolo
PREŠOV - Tatran Handball Arena

Tatran Prešov: Krupa (7 obrana), Verkič (2 obrane), Kolpak; Rabek 7, Hrstka, Kristopans 5, Sadovy, Radčenko, L. Urban, Furlan 3, T. Urban, Čip 3, Antl 6, Petro
Trener: Peter David

PPD Zagreb: Ivić (7 obrana), Stevanović (1 obrana); Brozović 2, Stepančić 2, Čelica 5, Šprem 2, Čorić, Šebetić 4, Raković 5, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić, Obranović 3, Vuglač, Kovačević
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Tatran Prešov 2/2; PPD Zagreb: 3/4
Isključenja: Tatran Prešov: 10 min.; PPD Zagreb: 14 min.

Momčad hrvatskog prvaka samo nekoliko dana nakon velikog slavlja nad Paris Saint-Germainom otputovala je u Slovačku gdje je snage odmjerila sa slovačkim prvakom. Momci iz Prešova ponovno su se pokazali kao teški protivnici na svom terenu te su čvrstom i pokretljivom obranom stigli do novog slavlja u SEHA GSS ligi.

Utakmicu u Prešovu bolje otvara domaćin koji već nakon sedam minuta igre ostavlja PPD Zagreb na minus dva (1:3). Smanjio je to Luka Raković na 2:3, no raspoloženi igrači Tatran Prešova stvaraju seriju 2-0 i odlaze na +2 (5:3). Krenula je tada serija obrana vratara Filipa Ivić i Jakuba Krupe koji tako drže mreže mirnima punih šest minuta.

Post od pogodaka prekida Radoslav Antl koji biva siguran za 6:3, a potom i za 7:4 što je bio znak za trenera Zagreba Veselina Vujovića da pozove minutu odmora. Ni nakon time-outa Zagrebaši nisu mogli posložiti napad, a u tome im nije pomogla ni čvrsta slovačka obrana na čelu s Krupom stoga Tatran Prešov ponovno bježi na +4 (11:7). Ta razlika zadržala se i do odlaska na odmor kada je semafor pokazao 12:8.

Drugo poluvrijeme pogotkom otvara Antl za 13:8, no tada kreće mnogo bolju igra Zagrebaša koji su nakon dva uzastopna pogotka Rakovića smanjili zaostatak na minus tri (11:13), a nešto kasnije sjajnim pogotkom Ilije Brozovića stigli na samo dva gola minusa (12:14). Slovaci su nakon par krivih dodavanja Zagreba nanovo pobjegli na +4 (18:14), ali igrači PPD Zagreba stišću gas te šest minuta prije kraja susreta stižu na minus dva (20:22).

Imao je Zagreb priliku da smanji i na 21:22, ali Luka Šebetić ne iskorištava udarac sa sedam metara, a s druge strane to kažnjava Tomaš Čip za 23:20. Borili su se momci iz Zagreba do samoga kraja i gotovo osigurali infarktnu završnicu, ali po posljednjem sučevu zvižduku slavlje je otišlo na stranu Tatran Prešova koji je pobijedio rezultatom 24:23.

Najbolji je kod Tatran Prešova bio Oliver Rabek sa sedam pogodaka, dok je vratar Jakub Krupa zaustavio sedam lopti. U redovima PPD Zagreba istaknuli su se Duško Čelica i Luka Raković svaki s po pet pogodaka, dok je čuvar mreže Filip Ivić zaustavio sedam lopti.