SEHA GSS liga, 11. kolo, 17.12.2014, 19:00 h
Radnički Kragujevac 29:24 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Momčad Radničkog u posljednjem susretu pred stanku slavila nad oslabljenim Metalurgom

Danijela Lemaić • srijeda, 17.12.2014.

Ekipa Radničkog iz Kragujevca ove je srijede u sklopu 11. kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostila rukometaše makedonskog Metalurga. Obje momčadi u susret su ušle oslabljene, ali su domaćini uspjeli nametnuti svoj tempo igre te na kraju regionalnu rukometnu polusezonu zaključiti slavljem.

Rukometaši Metalurga iz Skoplja doputovali su Radničkom iz Kragujevca s kojim su snage odmjerili u posljednjem susretu prije stanke. Domaćini su u susret ušli bez nekoliko ključnih igrača, ali i tako oslabljeni uspjeli su svladati nemoćan Metalurg te rukometnu polusezonu zaključili pobjedom, ujedno drugom do sada.

Momci iz Kragujevca od prve minute su nametnuli svoj tempo igre te su serijom 3-0 u sedmoj minuti susreta postavili 4:1. Nakon šest minuta do novog pogotka dolazi i Metalurg koji preko Darka Đukića smanjuje na 2:4, no dobra igra Radničkog u napadu i obrani nastavila se sve do 20. minute dvoboja kada je Metalurg preko Dejana Pralice uspio stići na samo pogodak zaostatka (8:9). Domaćini nisu popustili te su greške Metalurga kaznili s četiri uzastopna pogotka da bi na odmor otišli s +5 (14:9).

Metalurg ni u drugom poluvremenu nije pronašao rješenje u napadu, ali ni u obrani stoga se prednost Radničkog držala gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Najbliže je Metalurg stigao u 41. minuti kada Goce Georgievski i Naumče Mojsovski zabijaju za 16:18, ali domaći rukometaši su ponovno stisnuli gas te u posljednjih deset minuta dvoboja ušli s +5 (24:19). Ta razlika zadržala se i po posljednjem sučevu zvižduku kada je semafor pokazao 29:24.

Radnički je do slavlja vodio Nemanja Grbović s devet golova, njih sedam dodao je Dejan Pralica, a vratarski tandem Arsić-Petrović sakupio je devet obrana. U redovima Metalurga istaknuo se Naumče Mojsovski s osam zgoditaka, dok su na vratima Petar Misovski i Nikola Mitevski zajedno sakupili osam obrana.