SEHA GSS liga, 12. kolo, 17.12.2014, 19:00 h
Nexe Našice 27:30 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar bez svojih najjačih snaga slavio u gostima kod našičkog Nexea

Zvonka Keliš • srijeda, 17.12.2014.

Momčad našičkog Nexea u sklopu 12. kola SEHA GSS lige te u ujedno svom posljednjem susretu ove polusezone, snage je na svom terenu odmjerila s aktualnim regionalnim prvakom Vardarom od kojeg je na kraju poražena s tri pogotka razlike.

U svoj posljednji susret polusezone krenuo je ove srijede i hrvatski viceprvak, našički Nexe, koji se na vrlo dobar način oprostio od svojih navijača za ovu godinu, naime, na svom je terenu ugostio aktualnog regionalnog prvaka, ekipu Vardara, protiv koje je, iako je u Osijek stigla pomalo desetkovana onim najjačim snagama, pružio dobar otpor te je na koncu poražen s tri pogotka razlike (27:30).

Borbeno je bilo u susretu u Osijeku, naime, domaćin pruža dobar otpor svom suparniku koji se uspijeva odvojiti na dva pogotka prednosti u sedmoj minuti (4:2). Iako netom kasnije Vardar odlazi i na +3, domaća se momčad ne predaje te puše za vrat Makedoncima. Uspijevaju se tako Našičani približiti na 7:9 i 10:12, no na predah se ipak odlazi s gostujućih 15:12.

Zanimljivo je bilo i u nastavku u koji bolje ipak ulaze gosti. Vardar se tako odvaja na 16:12 da bi do 40. minute osigurao i pet pogodaka prednosti (21:16). Ni tada ne posustaju Našičani te unatoč zaostatku od pet pogodaka polako, ali sigurno nanovo smanjuju svoj zaostatak. Pri ulasku u završnicu susreta Nexe tako još jednom stiže na minus dva (22:24), Vardar se, pak, još jednom odvaja na sigurniju prednost te domaći rukometaši do samoga kraja uspijevaju tek smanjiti svoj zaostatak na konačnih minus tri (27:30).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Dobrivoje Marković s 11 postignutih pogodaka, Strahinja Milić sakupio je 13 obrana, dok je najbolji kod Nexea bio Mirko Herceg sa šest golova, a Perica Lelić i Martin Juzbašić obranili su 13 lopti.