SEHA GSS liga, 12. kolo, 16.12.2014, 18:00 h
RK Zagreb 21:24 Meškov Brest
Meškov Brest

Zagrebaši u posljednjem susretu polusezone poraženi od Meškov Bresta

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 16.12.2014.

Rukometaši PPD Zagreba u 12. su kolu SEHA GSS lige snage na svom terenu odmjerili s ekipom Meškov Bresta, no Bjelorusi su na parketu Kutije šibice od samoga početka nametnuli svoj ritam, a iako ih u nastavku Zagrebaši sustižu, uspijevaju održati stečeno vodstvo te na kraju slave s tri pogotka razlike.

PPD Zagreb - Meškov Brest 21:24 (6:13)

12. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja:235
Suci: Ljubič/Sokol (Slovenija)

PPD Zagreb: Ivić (11 obrana), Stevanović (1 obrana); Brozović 4, Stepančić 1, Čelica 2, Šprem 2, Šebetić, Raković, Horvat 2, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 2, Obranović 3, Vuglač 3, Kovačević 1
Trener: Veselin Vujović

Meškov Brest: Pešić (10 obrana), Patotski, Čarapenka; Babičev, Božović 7, Kamišik 1, Špiler 4, Nikulenkau 1, Stojković 1, Šumak, Vukić 2, Baranau, Rutenka 5, Razgor 2, Šilović 1, Astrašapkin
Trener: Željko Babić

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/1; Meškov Brest: 1/2
Isključenja: PPD Zagreb: 12 min.; Meškov Brest: 14 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: Josip Valčić; Meškov Brest: Dmitrij Nikulenkau, Sjarhej Šilović

Momčad PPD Zagreba u svom je posljednjem susretu polusezone, u Kutiji šibica, ugostila ekipu bjeloruskog Meškov Bresta. Na svom terenu Zagrebaši su se od polusezone i domaće publike htjeli oprostiti na najbolji mogući način, točnije, pobjedom. Meškov Brest je, pak, u Zagreb stigao na svoju treću postaju regionalne turneje te kako bi vratio dug iz domaćeg regionalnog susreta.

Trener Veselin Vujović na teren je poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Duško Čelica, Ilija Brozović, Tonči Valčić te Antonijo Kovačević. Susret su s tribina odgledali Lovro Mihić, Teo Čorić, Mateo Lukačec te ozlijeđeni Domagoj Pavlović.

Odlično u susret kreće Meškov koji, iako bez svog važnog šutera Nikole Manojlovića, pokazuje što sve zna i umije. Prvi pogodak u susretu stoga biva djelo Davida Špilera, a nakon što na suprotnoj strani uzvraća Stepančić vrijeme je bilo da odlazak Bjelorusa na 4:1. Sjajan je pritom i Ivan Pešić koji dobrano zaključava svoje vratnice te do završnice prvog dijela dozvoljava tek još jedan domaći pogodak.

Serijom pogodaka bjeloruska se momčad potom odvaja na 9:3, a domaći post od pogodaka tada prekida Sandro Obranović. Trudili su se Zagrebaši i s 5-1 obranom s Lovrom Špremom na prednjem, no ne uspijevaju se približiti svom suparniku. Održavaju tako gosti stečeno vodstvo, odlaze i na 11:5, Janko Božović siguran je i za +7, dok se na predah odlazi s gostujućih 13:6.

Nastavak pogotkom otvara Obranović, siguran je među vratnicama tada Ivić, a domaći zaostatak na minus pet (8:13) potom smanjuje i Šprem. Uzvraćaju, međutim, na suprotnoj strani kako Pešić tako i Dzianis Rutenka te Špiler. Uspio je domaćin do 40. minute smanjiti svoj zaostatak na minus četiri (11:15), siguran je ponovno Ivić, a Brozović potom postiže i 12. Zagrebov pogodak.

Vrijeme je stoga za minutu predaha gostujuće momčadi te da Željko Babić posloži svoje redove, no to mu ne polazi za rukom, napad njegove ekipe nije koncentriran i Mario Vuglač presijeca loptu za sigurnu kontru i 13:15 nakon čega u 42. minuti, dolazi do sukoba igrača na terenu i kraći prekid nakon kojeg izravne crvene kartone dobivaju Josip Valčić na jednoj te Dmitrij Nikulenkau na drugoj strani.

Razbudilo je to i navijače u Kutiji šibica, ali i potaknulo dodatni naboj na obje strane. Međutim, gostujući rukometaši održavaju svoju prednost te pred završnicu dvoboja čuvaju vodstvo 18:14. Šprem je tada siguran s krila, Vuglač prolazi gostujuću obranu i Zagrebaši opet pušu za vrat svom suparniku. Kapetan Meškova Ljubo Vukić s dva uzastopna pogotka potom nanovo odvaja svoju momčad na sigurnu prednost (20:16), potvrđuje je Špiler odličnim pogotkom za 23:19 i njihovu suigrači potom susret privode kraju za slavlje 24:21 i vraćanje duga.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Janko Božović sa sedam postignutih pogodaka, David Špiler je dodao njih četiri, Ljubo Vukić dva, Ivan Pešić je sakupio deset obrana, dok je najbolji kod PPD Zagreba bio Ilija Brozović s četiri gola, Sandro Obranović i Mario Vuglač zabili su po tri, Filip Ivić je obranio 11 lopti, a Ivan Stevanović jednu.