SEHA GSS liga, 12. kolo, 14.12.2014, 20:15 h
Telekom Veszprem

Tri pogotka Sulića u nastavku Veszpremovog stopostotnog regionalnog niza

Zvonka Keliš • nedjelja, 14.12.2014.

Na putu do novog slavlja u SEHA GSS ligi mađarski Veszprem stigao je Skoplje kako bi snage odmjerio s makedonskim Metalurgom, no nakon dobre borbe i pruženog makedonskog otpora u prvom dijelu, u nastavku Mađari ubacuju u brzinu više te uvjerljivo stižu do slavlja.

Mađarski Veszprem i u sklopu 12. kola SEHA GSS lige nastavio je sa svojim stopostotnim učinkom te je upisao i svoje 11. regionalno slavlje. U gostima kod makedonskog Metalurga, domaćin se pred svojim navijačima u Skoplju trudio pružiti što bolji otpor svom suparniku, no Mađari su još jednom bili sigurno bolji. Na koncu Metalurg upisuje svoj peti ovosezonski poraz u SEHA GSS ligi.

Poveli su gosti odmah na startu te su se preko Momira Ilića i Renata Sulića odvojili na 3:1, no domaćin se lagano razbuđuje te stalno puše za vrat svom suparniku kako mu ne bi dopustio da se znatnije odvoji. Uspijeva stoga domaća momčad do 25. minute uhvatiti priključak te mini serijom pogodaka poravnava rezultat na 9:9. Do odlaska na odmor, međutim, gostujuća momčad ponovno biva sigurna te uz oporavljenog Laszla Nagyja, Chemu Rodrigueza te Ilića stiže na minimalnih 13:12 na poluvremenu.

Odlično u nastavak ulazi mađarska momčad stoga je vrijeme za još jednu gostujuću seriju pogodaka za odlazak na vrlo dobrih 17:12 koje domaći rukometaši više ne uspijevaju sustići. Iako Metalurg uspijeva smanjiti svoj zaostatak na minus tri (16:19) slijedi tada novo gostujuće odvajanje na još jednom vrlo dobrih šest pogodaka razlike (22:16). Do samoga kraja Veszprem je siguran u očuvanju prednosti stoga upisuje slavlje 27:22.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Momir Ilić s osam postignutih pogodaka, Renato Sulić dodao je njih tri, Roland Mikler sakupio je 20 obrana, dok je najbolji kod Metalurga bio Renato Vugrinec sa šest golova, a Petar Misovski i Nikola Mitrevski obranili su devet lopti.