Lazio
Lazio 3:0(2:0) Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • ponedjeljak, 05.01.2015.

Talijani će 17. kolo Serie A odigrati u ponedjeljak i utorak, a prvi su na teren izašli nogometaši Lazija i Sampdorije. Na Olimpicu nije bilo neizvjesnosti, domaći su uvjerljivo pobijedili, a utakmicu za pamćenje imao je Felipe Anderson.

Nisu igrali preko vikenda, ali zato će talijanski prvoligaši svoje obveze u 17. kolu prvenstva odraditi u ponedjeljak i utorak. Danas se igrala samo jedna utakmica, Sampdoria Siniše Mihajlovića je gostovala u Rimu gdje je Lazio bio dosta bolji i slavio je s 3:0.

Biancocelesti su se od samog početka postavili vrlo dobro i u više su navrata zaprijetili golu Viviana. No, do početnog pogotka domaći navijači morali su čekati do 38. minute kada su lijepu akciju završili Felipe Anderson i Parolo. Brazilac je lijepo prošao po lijevoj strani i u šesnaestercu dodao Parolu koji sjajno pogađa za 1:0.

Felipe Anderson je zaista bio raspoložen večeras, nakon asistencije samo dvije minute kasnije zabio je prekrasan pogodak za 2:0. Opalio je po vratima Viviana s više od 20 metara, a čuvar mreže nije imao šanse protiv takvog "projektila".

Lazio je na odmor otišao s ugodnom prednošću, a sredinom drugog dijela momčad Stefana Piolija uspjela je još jednom zabiti gostima iz Genove. Andersona nije nitko mogao zaustaviti u proboju, Brazilac je prošao sve prepreke i namjestio loptu Đorđeviću koji je morao samo nogu postaviti za konačan rezultat. Lazio je tako obranio treće mjesto.