Udinese
Udinese 0:1(0:1) Roma
Roma

Josip Piršljin • utorak, 06.01.2015.

Bogati program Serie A u utorak otvorili su nogometaši Udinesea i Rome međusobnim dvobojem. Rimljani su slavili 1:0 i ostali blizu Juventusa, no pogodak Astorija "dignut će prašinu" u Italiji.

Drugoplasirana momčad Serie A, Roma, gostovala je u Udinama gdje je tražila novu pobjedu kako bi se, barem privremeno, izjednačila s vodećim Juventusom uoči okršaja Bianconera s Interom navečer. Rimljani su pobijedili 1:0, a kontroverzni pogodak pao je u 17. minuti. Igor Bubnjić je ostao na klupi Udinesea.

Garcia je svoje igrače postavio u 4-3-3 formaciju s Iturbeom, Tottijem i Ljajićem u prednjoj liniji, dok je njegov kolega na suprotnoj strani, Andrea Stramaccioni, igrao s dvojicom napadača - Di Nataleom i Geijom. Gosti su bolje otvorili dvoboj i poveli preko Astorija.

Totti je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac domaćih gdje je nečuvan bio Romin branič Astori. Odlično je pucao glavom, a lopta se od vratnice odbila o pod i u ruke Karnezisa. Ostaje dvojbeno je li lopta cijelim svojim obujmom prešla liniju, suci su odlučili da je i Roma je povela 1:0.

U nastavku susreta crno-bijeli su više pritisnuli i pokušavali su doći do izjednačenja. U posljednjim minutama obrana Rome bila je u velikim iskušenjima, a domaći su novo razočaranje od suca Guide doživjeli nakon što nije dosudio jedanaesterac poslije starta Emanuelsona. Roma je tako osvojila sva tri boda i nada se kako će Inter večeras "otkinuti" Juventusu koji bod.

• etti06.01.2015. u 20:34
    Na ovoj snimci se tako ne vidi da je prošla lopta. Poklonjeni pogotci, 3 komada? Hahah dobar siiiii. Znači Pirlo izvodi slobodnjak i sudac upozorava igrače da ne dižu ruke i što se dogodi...ruka visoko u zraku i naravno, penal, što drugo. A da pitam tvoje stručno mišljenje za prekršaj Emanuelsona?... [više na forumu]
    etti
  • KORISNIK 00706.01.2015. u 19:07
    @ etti ne lazi ovaj napaceni narod..http://images2.gazzettaobjects.it/methode_image/2015/01/06/Calcio/Foto%20Gallery%20-%20Trattate/129f3fc95cae6d8921e4e16519ba778a-U202073401946YAC--468x458@Gazzetta-Web_mediagallery-article.jpg....o kakvoj crti pricas?kradja stoljeca je bila kad su juvetu... [više na forumu]
    KORISNIK 007
  • etti06.01.2015. u 18:07
    Au, bilo bi raznih komentara da se ovo dogodi Juventusu, pa još onda i taj čisti penal pri kraju utakmice za Udinese, dobro su pokrali Udine. Lopta nije cijelim obujmom prešla gol-crtu, pa to se jasno vidi ovdje (cca 10% lopte je na crti). Neće im pomoći ni svi sumnjivi pogotci koje su postigli ove... [više na forumu]