Juventus
Juventus 1:1(1:0) Inter
Inter

Josip Piršljin • utorak, 06.01.2015.

Zadnja utakmica 17. kola Serie A bila je ujedno i derbi. Veliki okršaj Juventusa i Intera u Torinu završio je bez pobjednika nakon što je prvo poluvrijeme pripalo Bianconerima, a drugo Nerazzurrima. Mateo Kovačić igrao je vrlo dobro do 86. minute kada je isključen.

Derby d'Italia završio je podjelom bodova čime mogu biti zadovoljni nogometaši Intera zbog pozicije na tablici, ali i navijači Rome kojima Juventus sada bježi samo jedan bod. Dvoboj na Juventus Areni bio je dosta zanimljiv, momčadi su pružile otvoreni nogomet, no neće ga po najboljem pamtiti Mateo Kovačić koji je u završnici zaradio crveni karton.

Allegri je krenuo s četvoricom u zadnjoj liniji, Pogbom i Marchisijom na stranama, Pirlom i Vidalom u sredini, te Llorenteom i Tevezom u napadu. S druge strane, Mancini je u špicu gurnuo Icardija, a iza njega su bili Hernanes i Kovačić.

Domaći su od samog početka krenuli agresivno po rani pogodak i u tome su bili vrlo uspješni. Igrala se tek peta minuta kada je Vidal maestralnim potezom izbacio svog čuvara i na petercu pronašao Teveza koji u padu zahvaća loptu i šalje je u mrežu Handanovića.

Inter se u prvom poluvremenu tek u nekoliko navrata približio vratima Buffona, a sjajnu priliku za 2:0 propustio je realizirati Pogba kada je prošao kroz obranu Nerazzurra, no slovenski je vratar ovog puta bio uspješniji. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćih, no crno-plavi su u nastavku zaigrali puno bolje.

Mancini je početkom nastavka odlučio isprobati mogućnosti Podolskog koji je došao na posudbu iz Arsenala. Nijemac se vrlo dobro snašao na terenu i sudjelovao je u više opasnih akcija, a njegova je momčad uspjela izjednačiti u 64. minuti.

Guarin je odličnom loptom uposlio Icardija koji zabija pored istrčalog Buffona i postavlja 1:1. Juve je pokušao brzo uzvratiti, no Inter se dobro postavio i do kraja susreta imao je još nekoliko dobrih prilika. Možda i najveću propustio je Icardi u 80. minuti nakon kontre koju je povukao Podolski, no Nijemac je poslao prebrzu loptu Argentincu.

Nedugo potom hrvatski reprezentativac Kovačić dobio je izravni crveni karton nakon starta s obje noge na Lichtsteinera. Iako je bilo još nekoliko prigoda na obje strane, dvoboj talijanskih velikana završio je remijem 1:1.

• Obrisan korisnik06.01.2015. u 23:17
    Lichtsteiner je teatralniji od Busquetsa. Prestrogo isključenje Kove.
    Moga bi Icardi dobit po glavi od Osvalda u svlačionici. Zabio je dobar gol, al onako upropastit šansu je baš za šamar.
  • monadiFiume06.01.2015. u 23:10
    Icardi od spasitelja do tragičara, kakav lik...sve u svemu, odličan rezultat za Inter. Ranocchia i Campagnaro nisu ni za Slaven Belupo, a ni Bonucci nije daleko...
    monadiFiume
  • narada10806.01.2015. u 23:05
    ajme, koja luda utakmica. Nakon prvog poluvremena je moralo, ne moglo, moralo, biti makar 5:0 za domaćina. Inter nije znao kontrolirati loptu za 10 sek., a svaka izgubljena lopta je bila šansa za Juve. Handanović igrač kola garant, a vidio sam samo jednu tekmu. Podolski, čim je ušao, unio novu... [više na forumu]