Cesena
Cesena 1:4(0:2) Napoli
Napoli

Josip Piršljin • utorak, 06.01.2015.

Napoli je bez većih problema pobijedio Cesenu na gostovanju, a najviše poteškoća domaćima su stvarali Hamšik i Higuain. Ivan Strinić nije upisao debi za Napoli, no zato je jednu od rijetkih prilika zaigrati dobio Josip Radošević.

Napoli je na stadionu Dino Manuzzi svladao Cesenu 4:1 i tako se bodovno izjednačio s Lazijem, ali momčad Rafaela Beniteza ipak će ostati iza Rimljana zbog nešto slabije gol-razlike. Hrvatski branič Ivan Strinić bio je na klupi Napolija, ali još će pričekati na debi nakon dolaska iz ukrajinskog Dnipra.

No, jedan je hrvatski igrač ipak nastupio u dvoboju Cesene i Napolija. Prvi put ove sezone u Serie A priliku je dobio Josip Radošević zamijenivši Callejona u 84. minuti utakmice. Junaci dvoboja bili su Argentinac i Slovak, Higuain je bio dva puta strijelac i jednom asistent, dok je Hamšik dva puta bio asistent i jednom strijelac.

Gosti su poveli u 29. minuti kada je Callejon iskoristio lošu reakciju domaće obrane i jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu Lealija. Do kraja prvog dijela bilo je 2:0 nakon što je Hamšik sjajnom asistencijom gurnuo Higuaina pred vratara Cesene, argentinski napadač je bio neumoljiv.

U 64. minuti pitanje pobjednika bilo je definitivno riješeno, ovog puta su Hamšik i Higuain zamijenili uloge. Cesena nije nikako mogla zaustaviti navedenu dvojicu, a u 72. minuti Higuain je ponovno strijelac za 4:0. 15 minuta prije kraja domaći su uspjeli tek smanjiti rezultat pogotkom Brienze.