Premiership, 21. kolo, 10.01.2015, 13:45 h
Sunderland
Sunderland 0:1 Liverpool
Liverpool

Niko Rukavina • subota, 10.01.2015.

Liverpool je uspješno prošao gostovanje kod neugodnog Sunderlanda. Redsi su nadigrali domaćine, a jedini pogodak na utakmici zabio je Lazar Marković u 9. minuti...

Nogometaši Liverpoola uspješno su otvorili 21. kolo engleskog Premiershipa svladavši u gostima Sunderland s 1:0. Momčad Brendana Rodgersa dominirala je od prve minute i na kraju je mogla slaviti i uvjerljivije. Dejan Lovren na poluvremenu je zamijenio Stevena Gerrarda.

Liverpool je vrlo dobro ušao u utakmicu. Početni pritisak isplatio im se u 9. minuti kada je Lazar Marković primio loptu u šesnaestercu domaćih, „othrvao“ se Patricku van Aanholtu i zabio za vodstvo Redsa.

Liverpool je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Do kraja prvih 45 minuta najveće prigode propustili su Marković koji je u 29. „taekwoondo“ udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio prečku i Borini u 43. Sunderland je izgledao nemoćno i bio je potpuno bezopasan.

U još težu poziciju domaćine je gurnuo Liam Bridcutt koji je u 47. s leđa srušio Emrea Cana i zaradio drugi, isključujući žuti karton.

Ipak, s igračem manje Sunderland je stvorio najveću prigodu na utakmici. Adam Johnson je opalio izvan kaznenog prostora i pogodio prečku Mignoletovog gola.

No, to je bio jedini pokušaj Sunderlanda na cijeloj utakmici. Liverpool je do kraja dominirao i nije dozvolio iznenađenje.