Premiership, 21. kolo, 11.01.2015, 14:30 h
Arsenal
Arsenal 3:0 Stoke City
Stoke City

Marin Vuković • nedjelja, 11.01.2015.

Nogometaši Arsenala ponovno su zakucali na vrata najbolje četvorke uvjerljivim izdanjem i visokom pobjedom nad Stoke Cityjem. Do trijumfa od 3:0 stigli su ponajprije zahvaljujući nadahnutoj partiji Alexisa Sancheza.

Nema sumnje kako je Alexis Sanchez jedna od najboljih akvizicija Arsenala posljednjih godina, nezaustavljivi Čileanac u današnjoj je utakmici 21. kola Premier lige bio nerješiva enigma za nogometaše Stoke Cityja i s dva pogotka i asistencijom odveo je Topnike do pobjede 3:0.

Arsenal je od samog početka nasrnuo na vrata gostiju i nakon par propuštenih prigoda već u šestoj minuti došao do vodstva. Sanchez je ubacio, a Laurent Koscielny glavom pogodio za ranu prednost domaćina.

Nedugo zatim Topnici su ostali bez Debuchyja, koji je u srazu s reklamnom ogradom izvukao deblji kraj i zbog ozljede glave morao napustiti travnjak, no to nije zaustavilo momčad Arsenea Wengera. U 33. minuti kombinaciju s Tomasom Rosickyjem sjajno je iskoristio Sanchez i pogodio za udvostručenje vodstva i solidnu prednost Arsenala na odmoru.

Ako su izgledi Stoke Cityja za povratak u utakmicu i postojali, već početkom nastavka susret je riješen. Slobodan udarac u 49. minuti u svoj drugi pogodak na utakmici pretvorio je Sanchez i Arsenalu osigurao nove bodove, preskakanje velikog rivala Tottenhama i poravnanje s četvrtoplasiranim Southamptonom.