Niko Rukavina • subota, 10.01.2015.

Nogometaši Manchester Cityja nisu uspjeli doći do pobjede na neugodnom gostovanju na Goodison Parku iako su poveli u 74. minuti utakmice te se Chelsea ponovno našao usamljen na čelu tablice nakon pobjede nad Newcastleom. Kramarićev Leicester je na King Poweru bio bolji od Aston Ville...

Chelsea do pobjede iako je bio nadigran u prvom dijelu

Newcastle je na Stamford Bridgeu odigrao jako dobro prvo poluvrijeme u kojem su bili bolja momčad od Chelsea. No, Mourinhova ekipa je u završnici istoga došla do vodstva, a nastavak utakmice su odigrali puno bolje i udvostručili su prednost.

Iako je Chelsea od samog početka utakmice dominirao posjedom lopte, prigode je u prvom dijelu stvarao Newcastle. Prvi je zaprijetio Remy Cabella kada mu je obrana Chelseaja blokirala udarac iz dobre situacije, a dobru šansu propustio je malo kasnije i Yoan Gouffran iz slobodnog udarca.

Na vratima Bluesa danas je stajao Petr Čech, umjesto Thibauta Courtoisa, i odlično je odradio svoju zadaću. No, u 37. minuti i Čech je bio svladan, no Moussa Sissoko je, srećom po Chelsea, pogodio stativu.

Ipak, Chelsea je iz tek drugog udaraca u okvir gola u prvom dijelu došao do vodstva. U 43. minuti, Branislav Ivanović je probio desnu stranu i asistirao Oscaru koji lagano zabija za vodstvo svoje momčadi.

U drugi dio Mourinhova je momčad ipak ušla dosta odlučnije te nije više dozvolila gostima puno prigoda. U 59. minuti Diego Costa zabio je za konačnih 2:0, a asistent je bio Oscar. Costa je ubrzo imao još jednu šansu za povećanje vodstva, ali je Tim Krul uspio obraniti udarac.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Chelsea se opet nalazi usamljen na čelu ljestvice.

Manchester City bez pobjede na Goodison Parku

Nakon što su se u prošlom kolu apsolutno izjednačili s Chelseajem, momčad Manuela Pellegrinija opet gleda u leđa Mourinhu nakon današnjeg remija na Goodison Parku protiv Evertona.

Prvi dio prošao je bez pogodaka. City je bio bolja momčad u svim aspektima igre, ali nisu uspjeli kapitalizirati bolju igru. Kod Građana najveću je prigodu propustio Jesus Navas u 14., a kod Evertona Seamus Coleman kada je pred kraj prve dionice pogodio gredu.

Nastavak je ipak ponudio golove. U 67. minuti utakmice u igru je umjesto Stevana Jovetića ušao Sergio Agüero koji je posljednju utakmicu odigrao upravo protiv Evertona u Manchesteru, 6. prosinca prošle godine.

Ubrzo nagon Agüerovog ulaska Manchester City je poveo preko Fernandinha koji je glavom skrenuo u mrežu centaršut Davida Silve. Ipak, gosti nisu trebali dugo čekati do izjednačenja. Četiri minute kasnije, u 78. minuti, Steven Naismith je glavom skrenuo centaršut iz slobodnog udaraca Leightona Bainesa i došao do konačnog izjednačenja.

Leicester do minimalne pobjede nad Aston Villom, Jelavić zbog ozlijede izašao u 33. minuti

Žustru utakmicu odigrali su Leicester City, novi klub Andreja Kramarića, i Aston Villa. Iako Kramarić još uvijek nema pravo nastupa jer nije ishodio radnu dozvolu, suigrači su mu dobrodošlicu iskazali minimalnom pobjedom protiv Aston Ville. U sudačkoj nadoknadi isključeni su igrači oba kluba.

Utakmica je bila vrlo izjednačena. Prvi dio pripao je Lisicama koje su do jedinog pogotka na utakmici došle u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela kada je Konchesky s 14 metara „zakucao“ odbijenu loptu.

U nastavku je Villa bila bolja, ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse. U sudačkoj nadoknadi Leicesterov Matthew James grubim je startom srušio Michaela Olivera i dobio je izravni crveni karton, a zbog svađe drugi žuti dobio je i igrač Aston Ville, Ciaran Clark.

Nikica Jelavić i njegov Hull City nisu imali sreće na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Bivši hrvatski reprezentativac igru je morao napustiti u 33. minuti zbog ozlijede, a njegova momčad izgubila je pogotkom Berahina u 78. minuti pogotkom iz indirektnog slobodnog udarca.

Burnley je na domaćem terenu svladao QPR za kojeg opet nije nastupio Niko Kranjčar. Golove za domaćine zabijali su Scott Arifield u 12. i Danny Ings u 37., dok je jedini pogodak za Londončane zabio Charlie Austin u 33. iz jedanaesterca kojeg je sam izborio.

West Ham i četvrtu utakmicu za redom ne zna za pobjedu nakon gostovanja u Walesu. West Ham je poveo lijepim golom Andyja Carrolla u 43., a izjednačio je također igrač West Hama, Mark Noble, autogolom u 78. minuti

• Obrisan korisnik10.01.2015. u 19:37
    Newcastle puno bolji do gola, nakon toga je iskustvo chelseajevih igraca doslo na vidjelo.