Branimir Korać • subota, 17.01.2015.

Tri subotnja susreta 19. kola Primere donijela su pobjede za Valenciju i Villarreal na domaćem travnjaku te Rayo Vallecano na gostujućem terenu kod Real Sociedada...

Real Sociedad - Rayo Vallecano 0:1

Momčad Davida Moyesa izgubila je bodove na svom travnjaku protiv Rayo Vallecana. Razočaravajuća sezona momčadi iz San Sebastiana tako se nastavlja, a novi bodovi prosuti su u završnici susreta.

Ništa čudno niti novo, Real Sociedad je ove sezone momčad s najviše izgubljenih bodova u zadnjih pola sata igre dok je s druge strane Rayo Vallecano osvojio najviše bodova u zadnjih pola sata.

Čovjek odluke bio je Manucho koji je najviše skočio u 16 metara nakon kornera Trashorrasa i glavom poslao loptu u mrežu čime je donio sva tri boda svojoj momčadi.

Valencia - Almeria 3:2

Dva puta Izraelac Tommer Hemed poništavao je prednost Valencije, ali Almeria na kraju ipak nije ostala neporažena. Valencia je ipak slavila rezultatom 3:2 i to golom Alvara Negreda u završnici susreta.

Već u prvih 15 minuta viđena su dva pogotka i to nakon što je Dani Parejo u 11. doveo Valenciju do vodstva, a odmah zatim Hemed poravnao na 1:1.

Domaćin je bio opasniji i bolji i u 28. minuti stigao je do novog pogotka. Ovaj put većinu posla napravio je Paco Alcacer, a Rodrigo je imao laganu zadaću i bez problema je poslao loptu u mrežu. No, Almeria ima Hemeda koji je ponovno uzvratio i pet minuta kasnije vratio svoju momčad u utakmicu.

U drugom poluvremenu Valencia je stvorila pritisak i uspjela u završnici doći i do trećeg pogotka, ovaj puta zabio je Negredo i osigurati pobjedu 3:2.

Villarreal - Athletic Bilbao 2:0

Ernesto Valverde ima sve više razloga za zabrinutost. Njegova momčad ne igra dobro, gubi bodove i nalazi se na samo tri boda od zone ispadanja s posljednjom pobjedom u prvenstvu ubilježenom još u studenom protiv Getafea. Od tada je Athletic odigrao šest utakmica i uhvatio samo dva boda.

Novi poraz stigao je na gostovanju kod Villarreala koji je bio bolji s 2:0. Domaćin je do vodstva stigao u završnici prvog poluvremena kada je Ruiz proigrao Čeriševa, a ovaj bez problema zabio za 1:0.

U drugom dijelu gosti su mogli upisati i puno teži poraz. Okvir gola pogađali su Uche i Giovani dos Santos, propušteno je još nekoliko dobrih prilika, a pobjedu je potvrdio golom iz kaznenog udarca Bruno nakon što je De Marcos igrao rukom u svojem kaznenom prostoru.