Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 0:4 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 18.01.2015.

Barcelona nije kiksala u La Coruni. Deportivo nije imao odgovor na raspoloženog Lea Messija koji je postigao tri lijepa pogotka i pomogao Barceloni na putu do visoke pobjede 4:0...

Stresno razdoblje je čini se iza Barcelone koja je ponovno prikazala kvalitetnu igru. Deportivo nije bio ravnopravan protivnik, no takvo što se i očekivalo. Domaćin na kraju može biti presretan što nije izgubio s još većom razlikom, a itekako je mogao jer je Barcelona propustila još niz dobrih prilika.

Deset minuta su domaćini izdržali, a onda je stigao prvi pogodak. Ivan Rakitić, koji je odigrao još jednu dobru utakmicu, odlično je nabacio za usamljenog Messija u 16 metara, a ovaj glavom pogađa za vodstvo Barcelone.

Nastavili su gosti tražiti drugi pogodak, Suarez je propustio odličnu priliku, ali zato nije Messi u 33. minuti. Došao je sam ispred Fabricija, a onda ga krasno prebacio za 2:0.

U drugom dijelu repriza prvog. I dalje je bilo vrlo opasno pred golom domaćina, svaki Messijev kontakt s loptom bio je velika prijetnja, a u 62. minuti Argentinac je kompletirao hat-trick. Rakitić mu je dao loptu u prostor, ovaj ušao u 16 metara i iskosa pogodio suprotni kut.

Messi je mogao i do četvrtog gola kada ga je odlično proigrao Suarez, no Argentinac nije bio precizan, a kada već Barcelona nije zabila četvrti, zabio si ga je Deportivo. Dani Alves je ubacio loptu u 16 metara, Lopo je pokušao očistiti prijetnju, ali je napucao Sidneija od kojeg se lopta odbija u mrežu.

Završilo je tako s glatkih 4:0 čime je Barcelona nastavila puhati za vratom Real Madridu. Rakitić je proveo na terenu svih 90 minuta.

• Obrisan korisnik19.01.2015. u 01:34
    Nakon ovakvih partija meni još uvijek nije jasno ZAŠTO Rakitić mora glumiti Vukojevića kada igra az Hrvatsku? I zašto on ne smije dolazit bliže golu...to je sasmo Kovaču jasno.Pa on je ofenzivno najbolji igrač kojeg Hrvatska trenutno ima.Ali ovaj Messi je čudo od igrača prvo zabije gol sa glavom 8... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.01.2015. u 23:00