Niko Rukavina • nedjelja, 18.01.2015.

Sevilla je uvjerljivom igrom došla do pobjede nad Malagom. Najbolji pojedinac utakmice bio je Carlos Bacca koji je zabio i asistirao, ali je i zapucao dosta šansi. Elche je na domaćem terenu svladao Levante u utakmici s dva promašena jedanaesterca i jednim izravnim crvenim kartonom.

Sevilla – Malaga 2:0

Nogometaši Seville na domaćem su terenu nadigrali Malagu i došli do pobjede od 2:0. Malagu je načeo Carlos Bacca u prvom dijelu, a konačni rezultat postavio je Denis Suarez, nešto više od 20 minuta prije kraja dvoboja.

Bacca je od samog početka utakmice bio vrlo raspoložen i često se nalazio u izglednim situacijama, međutim, uspio je poentirati tek nakon četvrte dobre prilike. U 36. je Gerard Deulofeu, Barcelonin igrač na posudbi u Andaluziji, centrirao, a Bacca s pet metara napokon zabio za vodstvo svoje momčadi.

I u nastavku utakmice Sevilla je bila bolja momčad te je uspješno kontrolirala igru. Nakon još jedne propuštene prigode, Bacca je u 68. odigrao dupli pas s Denisom Suarezom koji lagano zabija za konačnih 2:0.

Bacca je do kraja utakmice propustio još jednu prigodu, ali to nije omelo Sevillu da se uvjerljivom pobjedom vrate na četvrto mjesto. Sevilli je ovo deseta uzastopna utakmica u svim natjecanjima bez poraza, a upisali su devet pobjeda i samo jedan remi.

Sevilla 2 - 0 Malaga - Primera Division... by Football--Live

Elche – Levante 1:0

Nogometaši Elchea došli su do minimalne domaće pobjede nad Levanteom i skočili su s posljednjeg mjesta na 16. Utakmica je bila iznimno žustra. Levante je od 6. minute igrao s igračem manje, a obje ekipe su propustile kazneni udarac.Mario Pašalić igrao je do 79. minute u pobjedi svoje momčadi.

Utakmica je jako loše počela za goste jer je David Navarro već u 6. minuti nepotrebno udario suparnika u lice zbog čega je morao napustiti igru dok se gledatelji još nisu pošteno ni smjestili na stadion.

Brojčanu prednost Elche je vrlo brzo kapitalizirao u prednost. Aaron Niguez je centrirao u 12. minuti, a Jonathas glavom zabio za, na kraju se ispostavilo, jedini pogodak na utakmici.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu. Već u 21. minuti, Elche nije došao do novog pogoda iz najveće prigode, kaznenog udarca, dosuđenog nakon što je Loukas Vyntra igrao rukom. Faycal Fajrov udarac dobro je pročitao Diego Marino i ostavio svoju momčad na životu.

Iako su imali igrača manje, Levante se nije predavao i drugi dio su odigrali vrlo dobro. U 72. minuti dosuđen im je jedanaesterac nakon što je ovaj put na drugoj strani rukom igrao Damian Suarez No, kao i njegov kolega na suprotnoj strani, golman Elchea Przemyslaw Tyton pročitao je udarac Rubena Garcia i spasio svoju momčad da s igračem više ostane bez troboda.

Elche 1 - 0 Levante - Primera Division... by Football--Live