Juventus
Juventus 4:0(2:0) Verona
Verona

Josip Piršljin • nedjelja, 18.01.2015.

19. kolo Serie A zaključili su Juventus i Verona. Iste momčadi srele su se ovog tjedna u Kupu kada je Stara dama slavila 6:1, a ovog puta Verona je prošla nešto bolje.

Zahvaljujući remiju Palerma i Rome, Juventus je imao priliku povećati svoju prednost na čelnom mjestu Serie A. Bianconeri su upravo to i učinili domaćom pobjedom nad Veronom i sad Rimljanima bježe pet bodova. Stara dama se srela s Veronom ovog tjedna u Talijanskom kupu gdje je slavila 6:1, sad je bila nešto manje uvjerljiva.

Allegri je na travnjak Juventus Arene poslao gotovo najjaču postavu. Tevez i Morata su bili u napadu, iza njih Pereyra i Pirlo, a na stranama Pogba i Marchisio. U špici Verone našao se Toni, a cijelu utakmicu odradio je i hrvatski veznjak Ivan Martić. Obranom su dirigirali Rafael Marquez i - Rafael Marques.

Pitanje pobjednika ovog dvoboja praktički je riješeno nakon sedam minuta jer je već tada Juventus imao 2:0. Najprije je Pogba na asistenciju Morate u trećoj minuti donio vodstvo svojima, a nedugo potom u strijelce se upisao i argentinski napadač Tevez.

Do kraja prvog poluvremena nije više bilo golova, no gostujući vratar Rafael u nastavku je primio još dva. U 66. minuti Pereyra je povisio na 3:0, a manje od deset minuta kasnije konačni rezultat postavlja Tevez drugim golom na utakmici, a ukupno 13. ove sezone u Serie A čime se izdvojio na vrhu ljestvice strijelaca.