Lazio
Lazio 0:1(0:1) Napoli
Napoli

Josip Piršljin • nedjelja, 18.01.2015.

U izravnom dvoboju za treće mjesto Serie A susreli su se Lazio i Napoli. Rimljani su izgubili na svom terenu i svoju poziciju prepustili Napoliju za kojeg je debitirao Ivan Strinić.

Derbi 19. kola talijanskog prvenstva igrao se na Olimpijskom stadionu u Rimu gdje je Lazio dočekao Napoli. Dvoboj je privlačio pažnju i zbog toga što je to bila izravna borba za treće mjesto, zadnje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Derbi nije razočarao, pogotovo u prvom poluvremenu, a bolji su ipak bili gosti 0:1.

Utakmica na Olimpicu ostat će upamćena i po tome što je za Napoli debitirao hrvatski branič Ivan Strinić nakon dolaska iz ukrajinskog Dnipra. Benitez ga je uvrstio u početnu postavu na poziciji lijevog beka i držao ga na terenu do samog kraja, a Strinić se navijačima predstavio u vrlo dobrom izdanju.

U prvom poluvremenu bilo je dosta uzbudljivosti na travnjaku, prilike su se redale na obje strane, ali na odmor je s prednošću otišla gostujuća momčad. U 18. minuti Higuain se našao u domaćem šesnaestercu i iz vrlo teške pozicije iskosa uspio je zabiti Berishi.

Nastavak utakmice ipak nije ponudio nogomet na visokoj razini. Lazio je uglavnom držao loptu i pokušavao izjednačiti, no Piolijevi igrači nisu bili konkretni u završnici. Napoli se dobro branio i upisao je vrlo vrijednu pobjedu zahvaljujući kojoj će 20. kolo dočekati kao trećeplasirana ekipa.

U redovima Lazija ovog puta nije na klupi sjedio mladi hrvatski branič Franjo Prce, a na suprotnoj strani za Napoli nije konkurirao Josip Radošeić.

• Obrisan korisnik18.01.2015. u 16:20
    Drago mi je za Strinića, nadam se da će se dokazat u Napulju i jednom zauvik začepit usta "izbornicima".
  • marinfil18.01.2015. u 15:30
    golmanov gol
    marinfil
  • Obrisan korisnik18.01.2015. u 14:59
    Bravo Strinicu!!!
  • PosedarskiVitez18.01.2015. u 14:47
    DOBRA predstava?Strpa je Candrevu u džep.Cilu utakmicu po njegovoj strani nije prosla lopta