Josip Piršljin • nedjelja, 18.01.2015.

Većina utakmica 19. kola Serie A odigrana je u nedjeljnom popodnevnom terminu. Milan je ponovno razočarao svoje navijače izgubivši od Atalante, a do vrijednih bodova došle su Fiorentina i Sampdoria.

Nastavlja se "berba bodova" gostujućih momčadi na San Siru. Ovog je puta Atalanta bila bolja od Milana, pobijedila je 1:0 i pobjegla s dna tablice. Inzaghijeva momčad polako "klizi" prema donjem dijelu ljestvice.

Jedini gol na utakmici pao je u 33. minuti. Tada je Denis na asistenciju Moraleza pronašao put do mreže Diega Lopeza. Do kraja prvog poluvremena Rossoneri nisu uspjeli izjednačiti, a gosti su se i u nastavku dobro branili, te su odnijeli veliku pobjedu.

Fiorentina je tri boda u Veroni "ugrabila" u 94. minuti. Prije toga povela je preko Rodrigueza, a Chievo je izjednačio u 72. minuti pogotkom Pellissiera. Kada se već činilo da će završiti podjelom bodova, Babacar je zabio za 2:1. Nakon dugo vremena Milan Badelj se našao u početnoj postavi Fiorentine, a igrao je do 82. minute.

Sampdoria je gostovala kod Parme i bez većih poteškoća uzela sva tri boda. U prvom poluvremenu nije bilo golova, no početkom nastavka za goste iz Genove zabija Bergessio. Mihajlovićeva momčad povećala je svoju prednost u 70. minuti, tada je precizan bio Soriano i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

U Genovi je palo čak šest pogodaka u dvoboju Genoe i Sassuola za kojeg nije konkurirao Šime Vrsaljko. Fetfatzidis je bio dvostruki strijelac za domaće, a Berardi za goste. Po jedan pogodak su još dodali Falque i Missiroli za konačnih 3:3.

Bodove su podijelili i Udinese i Cagliari, bilo je 2:2, a Duje Čop je dobio priliku zadnjih desetak minuta. Igor Bubnjić je za crno-bijele ostao na klupi. Efikasnu utakmicu odigrali su Cesena i Torino, a na kraju su se veselili gosti koji su pobijedili 3:2.

• Obrisan korisnik18.01.2015. u 20:49
    opet klasika u Milanu, gol iz kontre i poraz, loše, a čini mi se da će još lošije bit