Palermo
Palermo 1:1 Roma
Roma

Branimir Korać • subota, 17.01.2015.

Ukoliko misli zadržati korak s Juventusom, Roma mora prestati prosipati bodove i puno bolje ulaziti u utakmicu. Kao što je bila primorana vraćati se protiv Lazija iz minusa, isto je bilo i na gostovanju kod Palerma...

Spasitelj Rome protiv Lazija bio je Francesco Totti, a u Palermu je Mattia Destro bio taj koji je osigurao bod. Iako gostovanje u Palermu nije baš najlakše, Roma se ne smije zadovoljiti samo s bodom u borbi za naslov prvaka s Juventusom.

Još jednom se dogodila dekoncentracija na ulasku u utakmicu i to je kaznio Facundo Dybala u kombinaciji s Francom Vazquezom te već u drugoj minuti doveo Palermo u vodstvo.

Tijekom cijelog prvog poluvremena Rimljani su se mučili, teško su stvarali prilike i Palermo je u završnici mogao i do drugog pogotka, ali Morgan de Sanctis obranio je pokušaj Edgara Barreta.

U drugom dijelu Roma je zaigrala bolje i to joj se isplatilo. U 54. minuti Destro je poravnao na 1:1 na asistenciju Kevina Strootmana i kako je počelo drugo poluvrijeme, činilo se da će gosti uspjeti doći do preokreta.

Međutim, realizacija je zakazala, blizu pogotka bili su Pjanić i Florenzi i ostalo je 1:1 čime je Roma na dva boda od Juventusa s utakmicom manje.