Primera, 20. kolo, 24.01.2015, 16:00 h
Cordoba 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 24.01.2015.

Madridski Real opasno je visio na gostovanju u Cordobi. Očekivala se glatka pobjeda Madriđana, međutim momčad Miroslava Đukića odigrala je odličnu utakmicu i držala bod u rukama do 88. minute...

U možda i najboljoj svojoj predstavi ove sezone, Cordoba je upisala poraz. Na svom stadionu ugostila je Real Madrid, igrala jako dobro, ali nije uspjela doći do pobjede iako je u samoj završnici imala remi i čovjeka više nakon zasluženog isključenja nervoznog Cristiana Ronalda.

Ronaldu u ovom susretu nije sve polazilo za nogom kako je zamišljao, a u 82. minuti potpuno je izgubio živce kada je u 16 metara izgubio dvoboj s Edimarom i namjerno je udario nogom braniča Cordobe te zaradio crveni karton. I njemu je bilo jako dobro jasno što je napravio i bez ikakvog prigovora napustio je travnjak.

Već u drugoj minuti domaćin je zaradio kazneni udarac. Sergio Ramos igrao je rukom u kaznenom prostoru, a Nabil Ghilas sigurno je izveo penal i doveo Cordobu u vodstvo.

Domaćin je nastavio u dobrom ritmu, dosta problema Madriđanima stvarao je bivši igrač Manchester Uniteda Bebe, no sljedeći do pogotka stigao je Real Madrid.

U 27. minuti strijelac za goste iz blizine bio je Karim Benzema i tada se činilo da će Real Madrid uspjeti okrenuti utakmicu na svoju stranu u njezinoj ranoj fazi.

Ipak, do odlaska na odmor nije bilo promjena, ostalo je 1:1 i bez nekih većih prilika. Iako su Madriđani imali loptu više u nogama, Cordoba ih je dobro držala podalje od svojeg gola.

U drugom dijelu domaćin je izgledao opasnije, stvorio je nekoliko lijepih prilika, a u 69. minuti centimetri su ga dijelili od vodstva kada je Andone dobio dvoboj protiv Varanea, ali vratnica se ispriječila na putu lopte do mreže.

U završnici nakon Ronaldovog isključenja, Real Madrid je ipak stigao do vodstva i pobjede. Bale je izveo slobodan udarac, Federico Cartabia visoko je podignuo ruku, lopta ga je pogodila i dosuđen je kazneni udarac uz drugi žuti karton Cartabiji. Siguran izvođač bio je Gareth Bale koji je tako donio pobjedu svojoj momčadi, puno težu od očekivanja.

• Hrvoje199024.01.2015. u 20:31
    Ovo danas je bija blagi užaas, al ništa, tri boda su tu, triba skupit glave, prvenstveno se uozbiljit, jer niko od ovih igrača nije zaboravija igrat zadnjih misec dana, jednostavno se nakupilo umora, zaglumilo se, upalo u samozadovoljštinu nakon klupskog SP i ovo je sad otrižnjenje. Bilo bi glupo... [više na forumu]