Elche
Elche 0:6 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • subota, 24.01.2015.

Barcelona je nastavila seriju pobjeda upisavši treće slavlje u nizu. Nadigrala je na gostovanju Elche s čak 6:0 i upisala i četvrtu visoku pobjedu ove sezone protiv ovog protivnika nakon što ga je i dva puta svladala u Kupu kralja...

Ovaj put bez Ivana Rakitića, Barcelona je stigla do novog visokog slavlja. Elche je već naviknuo ove sezone na poraze protiv Barcelone i to vrlo uvjerljive. 3:0 i sada 6:0 u prvenstvu te porazi 5:0 i 4:0 u Kupu kralja pokazuju kakvi su bili dvoboji ovih momčadi.

Dok Rakitića nije bilo u sastavu Barcelone, kod Elchea je od početka zaigrao Mario Pašalić i bio među istaknutijim pojedincima kod domaćina.

Barcelona je otpor domaćina lomila 35 minuta kada je napokon stigla do pogotka. Njemu je prethodilo nekoliko izglednih prilika, a u 36. minuti Gerard Pique doveo je goste u vodstvo. Xavi je izveo slobodni udarac, dao loptu za Piquea koji zabija za vodstvo.

Odmah je na drugoj strani zaprijetio Pašalić, no pucao je ravno u Brava i to je bilo uglavnom sve do kraja prvog dijela.

U drugom poluvremenu gostima se potpuno otvorilo.

U 55. minuti Pelegrin je srušio u 16 metara Neymara, a Lionel Messi iz kaznenog udarca povećava prednost na 2:0. Dvije minute kasnije Fajr zarađuje drugi žuti karton i Elche s igračem manje potpuno pada.

U zadnjih 20 minuta gosti postižu još četiri pogotka, dvaput Neymar te po jednom Messi i Pedro šalju loptu u mrežu za vrlo visokih 6:0 Katalonaca.

Ova pobjeda ostavila je Barcelona na samo bod zaostatka za madridskim Realom koji je umalo upisao kiks u Cordobi.

• serieA25.01.2015. u 12:18
    prosiječna izvedba messia dovoljna za 2 pogotka i 2 asistencije....kakav majstor