Branimir Korać • nedjelja, 25.01.2015.

Nedjelja u Primeri donijela je četiri dvoboja i šlag na kraju dana na Mestalli gdje je Valencia ugostila Sevillu. U uzbudljivom susretu domaćin je odnio sva tri boda i preskočio Sevillu na ljestvici...

U ranom nedjeljnom terminu Deportivo je ugostio Granadu i nadao se pobjedi u ovom susretu. Međutim počelo je vrlo loše, već u sedmoj minuti gosti su poveli pogotkom Pitija, a svaki primljeni gol za Deportivo je vrlo loša vijest jer je u posljednjih 11 kola zabio samo tri gola.

Inače Pitiju je ovo bio prvi pogodak sezone i to iz 27. udarca na gol čime je predvodio Primeru po broju pokušaja bez postignutog gola.

U posljednjih deset minuta prvog dijela Deportivo je ipak uspio doći do preokreta. Prvo je u 34. minuti Jose Rodriguez poravnao na 1:1, a onda je četiri minute kasnije Lucas donio prednost Deportivu.

U drugom poluvremenu domaćin je propustio nekoliko prilika za povećanje vodstva, a ti promašaji kažnjeni su u 83. minuti kada Valencijin napadač na posudbi u Granadi, Robert, poravnava na 2:2.

Athletic Bilbao ugostio je Malagu i tražio je prekid serije poraza. Serija je prekinuta, ali pobjeda nije ostvarena, Baski su se morali zadovoljiti remijem.

Domaćin je do vodstva došao u 71. minuti šestim ovosezonskim pogotkom Mikela San Josea, najefikasnijeg braniča Primere, koji je uspio svladati Kamenog i donijeti prednost domaćinu. Ipak, domaćin nije izdržao, u 78. minuti Guerra je poravnao na 1:1 i donio Malagi bod.

Espanyol je odigrao odličnu utakmicu na svom travnjaku protiv Almerije i slavio je s 3:0. Posebno raspoložen bio je Cristian Stuani koji je po prvi put u karijeri postigao dva pogotka u prvom poluvremenu i donio je Espanyolu lijepu prednost na odmoru. Odličnu realizatorsku formu potvrdio je i Felipe Caicedo pogotkom za 3:0, a ovo mu je bio peti pogodak u zadnje četiri utakmice u svim natjecanjima.

Derbi kola igran je u Valenciji, a u burnoj utakmici domaćin je slavio s 3:1. U prvom poluvremenu dosuđena su čak tri kaznena udarca, dva za Sevillu koja jedan nije iskoristila.

U 17. minuti Valencia je zaradila kazneni udarac i to u sumnjivoj situaciji. Negredo je odgurnuo Dioga koja ga je u padu zakačio i dosuđen je prekršaj nad napadačem domaćina. penal je realizirao Parejo.

Raspoloženi Parejo u 32. minuti povisio je na 2:0, ali Sevilla je vrlo brzo dobila priliku za povratak. Još jedan sumnjivi kazneni udarac dosuđen je u 35. minuti kada se Diogo bacio u 16 metara, a Carlos Bacca smanjio na 2:1.

Penal broj tri stigao je u 40. minuti, ovaj je bio najočitiji, Vitolo je srušen s leđa, no Sevilla nije došla do poravnanja. Fantastičan vratar za kaznene udarce, Diego Alves, obranio je pokušaj Bacce.

U drugom dijelu Fuego je povisio na 3:1 i donio Valenciji tri boda te dolazak ispred Seville na ljestvici.