Fiorentina
Fiorentina 1:1(1:0) Roma
Roma

Josip Piršljin • nedjelja, 25.01.2015.

Posljednja utakmica nedjeljnog programa Serie A donijela je okršaj Fiorentine i Rome. Drugoplasirana momčad na tablici nije uspjela uzeti pobjedu u Firenci i tako Juventus sada bježi sedam bodova.

Derbi 20. kola talijanskog prvenstva igran je na stadionu Artemio Franchi gdje je Fiorentina dočekala Romu. Viole su u borbi za treće mjesto, a Giallorossi pokušavaju uhvatiti Juventus na vrhu tablice. Dvoboj je završio bez pobjednika čime nitko neće biti zadovoljan, posebno navijači Rome čiji je klub upisao tri remija u zadnjih tri prvenstvenih susreta.

Iako je odigrao zadnje dvije utakmice za Fiorentinu, hrvatskog reprezentativca Milana Badelja ovog puta nije bilo u kadru Viola za dvoboj protiv Rome. U sredini domaćih igrali su Valero, Cuadrado i Fernandez, a Rudi Garcia se uzdao u napadačke sposobnosti Iturbea, Tottija i Ljajića.

U prvom poluvremenu Fiorentina je igrala bolje i bila opasnija pred vratima De Sanctisa, a do pogotka se čekalo do 19. minute. Tada je Pizarro tukao oštro prema golu Rome, a na putu lopti našao se Gomez koji je skreće i Fiorentina dolazi do vodstva.

S rezultatom 1:0 se otišlo na predah, a u nastavku su gostujući nogometaši zaigrali konkretnije što je pridonijelo izjednačujućem pogotku. Iturbe je vrlo lijepo prošao po desnoj strani i u šesnaestercu Fiorentine pronašao Ljajića koji zabija svom bivšem klubu. Zadnjih pola sata nije bilo prave igre i utakmica je završila podjelom bodova.