Josip Piršljin • ponedjeljak, 26.01.2015.

Posljednja dva dvoboja 20. kola Serie A donijela su pobjede Napolija i Udinesea. Benitezovi momci su tako opet treći, a da će se tamo naći na kraju sezone nada se i Udinese koji je slavio u Empoliju.

Napoli se vratio na treću poziciju prvenstvene ljestvice. Na svom je stadionu ugostio Genou i slavio nešto teže nego što se očekivalo - 2:1 uz dvojbeni jedanaesterac 15 minuta prije kraja. Hrvatski reprezentativac Ivan Strinić igrao je vrlo solidno 85 minuta, Josipa Radoševića nije bilo u zapisniku.

Igrala se tek sedma minuta kada je Napoli stupio u prednost. Higuain je bio strijelac, a domaći su na poluvrijeme mogli s još većim vodstvom da je De Guzman u dvije odlične prilike bio malo precizniji. Desetak minuta nakon početka nastavka Genoa je poravnala, Falque je odmjerenim udarcem van šesnaesterca pogodio mrežu Rafaela.

Rezultat 1:1 održao se do 75. minute, a tada je Napoli dobio kazneni udarac. Kučka je u svom prostoru srušio Higuaina, sucu dovoljno za pokazivanje na 11 metara s kojih je bio precizan argentinski napadač za svoj drugi gol na utakmici. Benitezova ekipa je zadržala 2:1 do kraja dvoboja i vratila se na treće mjesto.

Udinese je uspio prekinuti niz od čak pet utakmica u Serie A bez pobjede. Crno-bijeli su žrtvu pronašli u Empoliju, pobijedili su 2:1 i malo se primakli vrhu tablice. Stramaccionijeva ekipa još uvijek nije predaleko od trećeg mjesta, devet bodova dijeli je do ovosezonskog cilja. Igor Bubnjić je ostao na klupi momčadi iz Udina.

Gosti su na stadionu Carlo Castellani do vodstva došli u 19. minuti, a strijelac je bio Antonio Di Natale. Tu prednost ipak nisu uspjeli zadržati do kraja prvog poluvremena, autogol je postigao Saponara i Empoli je izjednačio. Ipak, nakon sat vremena igre Widmer zabija za 1:2 i Udinese odnosi tri boda unatoč tome što je ostao bez jednog igrača poslije drugog žutog kartona Konea.

• serieA27.01.2015. u 10:03
    napoli je napokon počeo ličiti na ekipu,na papiru bi trebali biti tu negdje gdje je i roma što bi se do kraja prvenstva trebalo i dogoditi