Cagliari
Cagliari 2:1(1:0) Sassuolo
Sassuolo

Josip Piršljin • subota, 24.01.2015.

Utakmica Cagliarija i Sassuola bila je ujedno i dvoboj Čopa i Vrsaljka, a uspješniji je bio bivši napadač Dinama. Čop je odigrao vrlo dobrih pola sata i donio pobjedu svojoj ekipi u drugom nastupu u talijanskom prvenstvu.

Odličnu utakmicu odigrali su na Sardiniji Cagliari i Sassuolo, a posebno će je pamtiti Duje Čop. Upisao je drugi nastup u Serie A i odmah donio svojoj novoj momčadi pobjedu zahvaljujući golu za 2:1 što je bio i konačan rezultat. Šime Vrsaljko je igrao cijeli susret za Sassuolo, također na visokoj razini.

Domaća je momčad do vodstva došla nakon 20 minuta igre. Stoper Rossettini je lijepo skočio i glavom pogodio mrežu Consiglija za 1:0. Tu je prednost Cagliari održao do poluvremena, no u nastavku su igrači Eusebija Di Francesca zaigrali puno bolje.

Sassuolo je pritisnuo u drugom poluvremenu i tražio izjednačenje, a to im se isplatilo u 76. minuti. Domaći vratar Željko Brkić odbio je jednu loptu, no u gužvi je autogol postigao strijelac prvog pogotka - Rossettini. Ipak, slavlje Sassuola bilo je kratkog vijeka.

Samo tri minute kasnije Cagliari je ponovno došao do vodstva zahvaljujući hrvatskom napadaču. Dessena je ubacio u šesnaesterac, Čop je izbjegao zaleđe i vrlo lijepo plasirao loptu u mrežu za 2:1. Iako je bilo još prilika na obje strane do kraja utakmice, pogodak Čopa bio je pobjednički.

• Mithrandir26.01.2015. u 13:29
    E baš mi je drago, krasan gol......čestitam!
    Mithrandir
  • 280424.01.2015. u 22:26
    Bravo Duje, pravi si :D
    2804
  • Obrisan korisnik24.01.2015. u 22:12
    Bravo Duje, pokazi svima koji smo srali po tebi.
  • Obrisan korisnik24.01.2015. u 21:58
    Nije mu prvi nastup i nije upisao prve minute jer je igrao u prošlom kolu protiv Udinesea. Ušao je u 78. minuti.
  • Obrisan korisnik24.01.2015. u 21:30
    Pustite dezurne dusebriznike koji pljuju po svemu sto dolazi iz Dinama. Duje 1 Krama 0