Josip Piršljin • nedjelja, 25.01.2015.

Nastavljaju se oscilacije u igri i rezultatima Intera. Nerazzurri su ovog puta izgubili na svom terenu od Torina, i to golom u zadnjoj minuti. Juventus zato nije imao problema, Pogba ga je vodio do slavlja protiv Chieva, dok je Sampdoria uzela samo bod protiv Palerma.

Juventus je imao naizgled lagan zadatak osvojiti tri boda protiv Chieva na domaćem terenu. No, nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, gosti iz Verone dobro su se branili i napadači Stare dame nisu uspijevali pogoditi mrežu Bizzarrija.

Chievo je izdržao sat vremena, a onda je domaćima vodstvo donio Pogba koji je bio na vrlo visokoj razini danas. Bianconeri su nastavili s pritiskom i nakon dolaska u prednost, a novi gol pao je u 73. minuti. Pogba je sjajno primio loptu u skoku i odmah potom opalio volejem, Bizzarri je zaustavio njegov pokušaj, no na odbijenu loptu dobro je reagirao Lichtsteiner i zabio za 2:0.

Novi klub Marcela Brozovića, milanski Inter, ponovno je kiksao na vlastitom travnjaku. Nerazzurri su na Giuseppe Meazzi dočekali Torino i izgubili golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Mateo Kovačić je bio u početnoj jedanaestorici i odigrao je cijeli susret.

Mancini je od prve minute postavio Icardija u špicu, sa strane Podolskog i Palacija, dok je Kovačić bio u sredini. Shaqiri, koji je bio ključan igrač u pobjedi protiv Sampdorije u prošlom kolu, ušao je tek sredinom nastavka. Sve do 94. minute Inter nije uspijevao pronaći put do mreže Padellija, a onda je stigla kazna u vidu pogotka Morettija za slavlje Torina.

Sampdoria je borbu za treće mjesto nastavila domaćim ogledom protiv Palerma, ali Mihajlović neće biti zadovoljan konačnim ishodom. Sicilijanci su uzeli bod u remiju, u svakom poluvremenu je pao gol na suprotnim stranama. Već u šestoj minuti Eder je zabio za 1:0, no početkom nastavka Palermu bod donosi Vazquez.

Derbi začelja igran je u Parmi gdje su domaći izgubili od Cesene 2:1 i tako ostali na zadnjem mjestu tablice. Sva tri pogotka zabili su gostujući nogometaši, Pulzetti i Rodriguez su pogodili pravu mrežu, dok je Cascione postigao autogol.

Dvoboj susjeda na tablici, Verone i Atalante, završio je slavljem domaćih. Mandorlinijevoj ekipi za tri boda bio je dovoljan jedan pogodak kojeg je zabio Saviola u 53. minuti. Hrvatski branič Ivan Martić dobio je posljednjih 20 minuta u sastavu Verone.