Lazio
Lazio 3:1 Milan
Milan

Branimir Korać • nedjelja, 25.01.2015.

Peto kolo zaredom Milan je ostao bez pobjede u Serie A. Od slavlja protiv Napolija uzeo je tek dva boda, a treći poraz u toj seriji stigao je na gostovanju kod Lazija 3:2...

Milan je nastavio s potragom za prvenstvom pobjedom i ona će potrajati još neko vrijeme. U 20. kolu gostovao je u Rimu kod Lazija, imao prednost, ali kasnije je pao i ubilježio poraz.

Utakmica je od početka bila burna i već u drugoj minuti domaćin je tražio kazneni udarac nakon pada Stefana Radua, no dodijeljen mu je samo žuti karton za simuliranje, da bi dvije minute kasnije Milan stigao do vodstva. Jeremy Menez dobio je bitku s Dušanom Bastom i poslao loptu pokraj Marchettija za vodstvo.

Diego Lopez neko je vrijeme držao Milan u igri odličnim obranama, ali u drugom poluvremenu niti on više nije mogao pomoći.

Samo šest minuta trebalo je Laziju za potpuni preokret, prvo je Klose proigrao Parola za poravnanje, a onda je sam zabio iskosa za vodstvo nakon velike greške gostujućih igrača.

Milan je za to vrijeme igrao loše, teško je dolazio do pravih prilika, a domaćin je u završnici samo povisio prednost još jednim golom Parola.

U sudačkoj nadoknadi vrhunac frustracije za goste uslijedio je kada je Mexes zasluženo zaradio crveni karton zbog napada na Maurija. Francuz je tu podivljao i unatoč crvenom kartonu krenuo u završni obračun s igračem Lazija.