Eibar
Eibar 1:3 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • subota, 31.01.2015.

Atletico Madrid na teškom travnjaku Eibara uspio je slaviti s 3:1 i tako ostati za petama vodećem dvojcu Primere. Dvostruki strijelac za goste bio je Mario Mandžukić koji se vratio u početnu postavu...

U teškim uvjetima odigran je dvoboj između Eibara i Atletico Madrida, kiša koja je konstantno padala učinila je travnjak vrlo teškim i blatnjavim, a u takvim uvjetima bolje su se snašli gosti koji su u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika.

Mario Mandžukić vratio se u početnu postavu nakon što je propustio uzvratni dvoboj Kupa kralja protiv Barcelone, ovaj put dobio je prednost nad Fernandom Torresom i s dva pogotka opravdao Simeoneovo povjerenje.

Već u sedmoj minuti Atletico je stigao do vodstva. Raul Garcia proigrao je Antoinea Griezmanna u 16 metara, a ovaj je pogodio suprotni kut domaćeg gola.

Teško se dolazilo do prilika na ovakvom travnjaku, a Atletico je odlično koristio svaku. U 23. minuti već je bilo 2:0, Griezmann je ovaj puta asistirao, ubacio je za Mandžukića koji iz prve nogom šalje loptu u bliži kut.

Dvije minute kasnije Mandžukić ponovno zabija i rješava pitanje pobjednika. Domaća obrana vrlo loše je reagirala, lopta je došla do samog Mandžukića koji rutinski pogađa.

U nastavku susreta domaćin je pokušavao doći do smanjenja zaostatka, u završnici prvog poluvremena Moya je s dvije odlične obrane zaustavio njihove napade, ali nije uspio u tome i na kraju susreta. U 89. minuti domaćin je ipak smanjio preko Piovaccarija na konačnih 3:1.

Mandžukić je odradio svih 90 minuta u gostujućim redovima.