Branimir Korać • nedjelja, 01.02.2015.

Posljednja dva nedjeljna dvoboja u Primeri ponudila su po pet pogodaka svaki i na kraju pobjede Barcelone i Sevilla protiv vrlo dobrih Villarreala i Espanyola...

Barcelona je na Camp Nouu ugostila Villarreal i u odličnoj utakmici slavila s 3:2. Villarreal je prva momčad ove sezone koja je uspjela na ovom stadionu postići dva pogotka, imao je vodstvo u dva navrata, ali Barcelona je odgovarala.

Gosti su igrali brzo i otvoreno, došli su se nadigravati i bili su itekako opasni prema vratima Barcelone. Ipak, domaćin je pokazao kvalitetu te na kraju zasluženo uzeo sva tri boda.

Villarreal je prvi stigao do prednosti i to u 30. minuti nakon što se do tada već pošteno ispromašivao Luis Suarez. Pogodak je postigao Denis Čerišev iz kontranapada u trenucima kada se nije činilo da bi gosti mogli išta napraviti.

U samoj završnici prvog poluvremena Barcelona je ipak poravnala. Asenjo je odlično obranio pokušaj Rafinhe, a Neymar je odbijenu loptu spremio u mrežu.

Početak drugog poluvremena bio je sjajan, odmah se zaigralo u visokom ritmu, a Villarreal je ponovno poveo. Pogriješio je Pique kojem je loptu odnio Giovani, proigrao odličnog Vietta, a ovaj iz blizine zabio za 2:1.

Barceloni je trebalo svega pet minuta da dođe do preokreta. prvo je u 53. minuti Rafinha poravnao na 2:2 svojim prvim golom u dresu Barcelone na Camp Nouu, a zatim je u 55. Leo Messi sjajnim udarcem donio Barceloni preokret. Ovo je osmi uzastopni nastup Messija s pogotkom na Camp Nouu.

U narednih 20-ak minuta igralo se dosta otvoreno, gosti su prijetili iz brzih napada, jednom je lopta i završila iza leđa Brava, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa. Ostalo je do kraja tih 3:2, a Ivan Rakitić igrao je od 88. minute umjesto Rafinhe.

Sjajan susret odigran je i u Sevilli gdje je istoimeni domaćin također s 3:2 svladao Espanyol. U ovom dvoboju po prvi puta u povijesti Primere četvorica vratara našla su se na travnjaku i sva četvorica primili su pogodak.

Espanyol je vodio od 17. minute pogotkom Stuanija iz kaznenog udarca nakon što je Beto dobro prošao zaradivši samo žuti karton zbog prekršaja nad Salvom Sevillom.

Do poluvremena domaćin je uspio doći do preokreta i to nakon što je prvo Diogo Figueiras fantastično pogodio s 40 metara, a zatim Vitolo kaznio pogrešku Canasa.

U 40. minuti gosti su ostali bez vratara Casille koji je igrao rukom van 16 metara, ali unatoč tome Espanyol je stigao do poravnanja preko Victora Sancheza u 77. minuti.

Inače još na poluvremenu vratar Seville napustio je Beto, domaćin je sredinom drugog dijela dva puta gađao i vratnicu i umjesto povećanja vodstva, primio je pogodak.

Povijest je ispisana u 88. minuti kada je Iago Aspas postigao pogodak za pobjedu Seville čime su pogotke na ovom susretu primili Beto i Rico s jedne te Casilla i Lopez s druge strane.

U prvom susretu dana Athletic Bilbao slavio je kod Levantea 2:0 s dva pogotka Aduriza dok je Almeria svladala Getafe s 1:0 golom Edgara Mendeza.

• Obrisan korisnik01.02.2015. u 23:49
    ma kakva zabrinutost. golovi Villarreal-a iz nikakvih akcija, prvi krumpir, drugi pique panj i bok
  • Obrisan korisnik01.02.2015. u 23:40
    Malo sam uživao u utakmici,malo se sekirao.Poprilično neizvjesno i uvijek neugodan Villarreal.Sva sreća da ne može obrana i Pique toliko pogriješit koliko mogu Messi i društvo zabit.Messi fantastičan,Neymar i Suarez razigrani.Po meni pogreška što nije igrao Mathieu i Raketa od početka.Daju čvrstinu... [više na forumu]