Real Madrid
Real Madrid 4:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Branimir Korać • subota, 31.01.2015.

Real Madrid poravnao je računao s Real Sociedadom koji ga je u San Sebastianu ove sezone svladao s 4:2. Ovaj susret bio je posve drugačiji i Madriđani su zasluženo stigli do visoke pobjede 4:1...

Unatoč šokantnom početku, Real Madrid nije imao nikakvih problema. Glatko je slavio s 4:1, a zahvaljujući vrataru Rulliju, gosti su izbjegli još teži poraz.

Prva od dvije utakmice bez suspendiranog Cristiana Ronalda počela je vrlo loše za domaćina. Već u 38. sekundi utakmice Real Sociedad stigao je do vodstva i to prvim pogotkom u Primeri mladog Aritza Elustondua. Ruben Pardo izveo je korner, domaća obrana nije ispratila Elustondua koji je utrčao iz drugog plana i zakucao loptu u mrežu.

Međutim nije se dugo čekalo na poravnanje. Već u trećoj minuti domaćin se vratio i to nakon odličnog ubačaja Marcela, James Rodriguez je ostao nečuvan između dva gostujuća braniča i glavom je poslao loptu u mrežu.

Bolji su Madriđani bili u nastavku susreta, no na sljedeći pogodak morali su čekati do završnice prvog poluvremena. U 37. minuti Marcelo je ubacio, loptu je na drugoj vratnici dobio Karim Benzema čiji udarac Rulli odbija, ali samo do Sergija Ramosa koji ne griješi.

Gareth Bale je puno pokušavao, imao je čak deset udaraca na gol u ovom susretu, no nije zatresao mrežu. U 40. minuti imao je lijepu priliku kada je sa sedam-osam metara poslao loptu pokraj gola.

Odmah na početku drugog dijela domaćin podiže na 3:1. Bale je ovaj puta bio u ulozi asistenta, lijepo je vidio u sredini samog Benzemu koji bez problema iz blizine zabija za povećanje vodstva.

Mogao je Benzema četiri minute kasnije doći do novog pogotka, nije uspio na vrijeme uklizati, ali je zato u 76. minuti potezom utakmice postavio konačnih 4:1. Nakon kombinacije s Iscom, krasno je pogodio suprotni gornji kut i ostavio Rullija bez šanse.

U završnici susreta Bale je upisao još jedan veliki promašaj, točnije Rulli je stigao do nove velike obrane skinuvši Velšaninu čisti zicer u situaciji jedan na jedan.

Ovaj poraz ostavio je goste na sredini ljestvice dok je Real Madrid četvrtom uzastopnom pobjedom učvrstio vodeću poziciju ispred Barcelone.