Málaga
Málaga 1:0 Valencia
Valencia

Hrvoje Ožanić • utorak, 03.02.2015.

U posljednjem dvoboju 21. kola španjolske Primere snage su odmjerili Malaga i Valencia. Zanimljiv dvoboj u kojem su obje momčadi prikazale kvalitetnu igru završen je pobjedom domaćina rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici u 25. minuti zabili su puleni Javija Gracije. Ofenzivac koji ordinira po desnoj strani, Samuel Garcia je upisao asistenciju kolegi sa suprotne krilne pozicije, Castilleju koji glavom šalje loptu pod prečku na radost domaćih navijača.

U drugom poluvremenu gledatelji na La Rosaledi vidjeli su interesantan nogomet, no bez onog najvažnijeg začina, pogodaka. U 57. minuti Rodrigo lijepo puca po golu, no njegov solidan pokušaj brani Kamerunac na Malaginom golu, Kameni. Desetak minuta kasnije Diego Alves izvrsno brani udarac Sergija Dardera. U 73. minuti crveni karton dobiva desni bek Valencije, Portugalac Cancelo te time bitno umanjuje šanse svoje momčadi za ostvarivanje pozitivnog rezultata. Pritisak domaćina se nastavlja, a najbolja prilika u drugom dijelu viđena je u 83. minuti kada Amrabat pogađa stativu.

Do kraja utakmice gosti su imali još dvije prilike, Španjolac na pozajmici iz Manchester Cityja Negredo je pucao pored gola, a Rodrigu je poništen pogodak zbog zaleđa. S ovom pobjedom Malagu do mjesta koje vodi u Europu i Villarreala dijele tri boda dok su Šišmiši ostali pozicionirani na petom mjestu.

U sljedećem kolu Malagi slijedi dvoboj protiv fenjeraša Levantea, dok će Valencia gostovati u Kataloniji kod Espanyola.