Metalurg pred kraj susreta ulovio Vojvodinu za remi u Skoplju, Meškov siguran kod Radničkog

Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • subota, 07.02.2015.

SEHA GSS lige i ove je subote donijela zanimljive regionalne susrete, a u gostima kod dodatno oslabljenog Metalurga, po odlasku novih nekoliko igrača iz kluba, Vojvodina se odvojila već u prvome dijelu, no u posljednjih nekoliko minuta susreta Makedonci sustižu svog suparnika da bi na kraju osigurali podjelu bodova u Skoplju. Meškov Brest se, pak, u gostima kod Radničkog vratio pobjedama te je sigurno stigao do novih regionalnih bodova.

Metalurg - Vojvodina 26:26 (11:17)

U sklopu 14. kola SEHA GSS lige, a nakon novih problema u svojim redova koje je napustilo novih osam igrača, momčad makedonskog Metalurga na svom je terenu i pred svojim navijačima ugostila ekipu Vojvodine. Itekako zanimljivo bilo je u susretu u kojem se Vojvodina odvojila već u prvome dijelu te je na predah otišla sa šest pogodaka prednosti da bi se momci Line Červara vratili u nastavku te pred sam kraj susreta i poravnali rezultat. Nakon velike borbe posljednjih nekoliko minuta Makedonci osiguravaju remi i podjelu bodova.

Borbeno i izjednačeno bilo je od prve minute susreta u Skoplju da bi se nakon uvodnih šest minuta gosti odvojili na minimalnih 3:2. Nije trebalo dugo da Vojvodina osigura i +2, a do 13. minute njena prednost raste i na tri pogotka prednosti (7:4). Nastavila je gostujuća momčad u istome ritmu te je do sredine prvoga poluvremena imala vodstvo 10:5, a do odlaska na odmor samo povećava svoju prednost na 17:11 na poluvremenu.

Nastavak susreta donio je bolju igru Metalurga koji se polako, ali sigurno vraća u susret te s nekoliko mini serija pogodaka stiže na minus tri (18:21). Vojvodina do sredine drugoga dijela nanovo odlazi na +5, Makedonci se bore do kraja susreta, smanjuju svoj zaostatak i na minus dva šest minuta prije kraja, poravnavaju potom na 25:25 i na koncu pogotkom Renata Vugrineca osiguravaju konačnih 26:26 i podjelu bodova. Najefikasniji kod Metalurga bio je Renato Vugrinec s devet postignutih pogodaka, vratari Petar Misovski i Nikola Mitrevski sakupili su zajedno 15 obrana, dok je najbolji kod Vojvodine bio Miloš Orbović sa sedam golova, a Miroslav Kocić je obranio osam lopti.

Radnički - Meškov Brest 26:33 (15:19)

Ekipa Radničkog u sklopu 14. kola dočekala je Meškov Brest samo nekoliko dana nakon poraza od Veszprema, dok je bjeloruska ekipa doputovala iz Skoplja u kojem je snage odmjerila s Vardarom te od istog izgubila nakon velike borbe. U Kragujevcu su se momci Željka Babića vratili na pobjedničke staze te su stigli do nova tri regionalna boda.

Utakmicu vrlo dobro otvara Meškov Brest serijom 3-0, a do prvog pogotka u redovima Radničkog stiže Veljko Davidović za 1:3. Nastavila se potom dobra igra Meškova koji povećava vodstvo na +3 (7:4), no tada je pojačao domaći sastav te je dobrom igrom u obrani smanjio zaostatak na minus dva (8:10) nakon što siguran biva Dejan Pralica. Greške Radničkog dobro je iskoristio Meškov koji ponovno odlazi na +4 (12:8) te tu prednost održava sve do odlaska na odmor kada je semafor pokazao 19:15.

Uvodne minute nastavka donijele su vrlo dobar napad Bjelorusa koji su se dodatno odvojili na pet pogodaka prednosti (23:17), ali tada se budi Dušan Petrović na vratima te vraća svoju ekipu u utakmicu koja tako stiže na samo dva gola zaostatka (21:23). U posljednjih deset minuta dvoboja stao je domaći napad, dok je Meškov Brest dobro iskorištavao prilike te se nošen odličnim obranama Ivana Pešića odvojio na +7 (32:25), dok je po posljednjem sučevu zvižduku upisao slavlje 33:26. Meškov Brest je do slavlja vodio Dzianis Rutenka sa sedam pogodaka, Ivan Karačić dodao je šest golova, Ljubo Vukić pet, a Ivan Pešić je sakupio 26 obrana. U ekipi Radničkog najefikasniji je bio Dejan Pralica s pet golova, a po jedan manje dodali su Miloš Prodanović i Slobodan Ervačanin.