SEHA GSS liga, 14. kolo, 07.02.2015, 20:15 h
RK Zagreb 25:22 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Važno slavlje PPD Zagreba nad aktualnim regionalnim prvakom Vardarom

Iz Osijeka:Zvonka Keliš • subota, 07.02.2015.

Hrvatski rukometni prvak ove je subote u Osijeku zaigrao u 14. kolu SEHA GSS lige u sklopu kojeg je u dvorani Gradski vrt ugostio aktualnog regionalnog prvaka. Nakon velike borbe punih 60 minuta, a nošeni vratarem Filipom Ivićem, kao i sigurnima Lukom Stepančićem i Duškom Čelicom u drugome dijelu, nove regionalne bodove iz Osijeka kući nose rukometaši PPD Zagreba.

PPD Zagreb - Vardar 25:22 (11:12)

14. kolo SEHA GSS lige
OSIJEK - Dvorana Gradski vrt, Gledatelja: 1753
Suci: Marton/Horvath (Mađarska)

PPD Zagreb: Stevanović (4 obrane), Ivić (8 obrana); Mihić, Stepančić 4, Čelica 5, Šprem, Čorić, Šebetić 3, Raković, Horvat 3, Šušnja 2, T. Valčić 1, Mandalinić 4, Obranović 1, Vuglač, Kovačević 2
Trener: Veselin Vujović

Vardar: Šterbik, Milić (13 obrana); Brumen 1, Pribak 2, Terzić, Toskić 2, Marković 4, Karačić 2, Dujšebajev 2, Abutović, Lazarov 1, Rastvorcev, Dibirov 4, Gorbok, Šiškarev 4, Čipurin
Trener: Raul Gonzales

Sedmerci: PPD Zagreb: 2/3; Vardar: 5/7
Isključenja: PPD Zagreb: 14 min.; Vardar: 6 min.

Momčad PPD Zagreba u sklopu 14. je kola SEHA GSS lige na teren dvorane Gradski vrt zakoračila netom nakon dvoboja našičkog Nexea i mađarskog Veszprema u kojemu je mađarska momčad očitala rukometnu lekciju hrvatskom viceprvaku. Zagrebaši su potom na parketu snage odmjerili s aktualnim regionalnim prvakom, makedonskim Vardarom, a u Osijeku su svoj domaćinski susret odigrali zbog nemogućnosti ispunjenja Zagrebova obećanja SEHA ligi da će velike utakmice poput ove igrati u Areni Zagreb.

Naime, kako je istaknuo direktor PPD Zagreba Ante Ančić dan uoči susreta "U krizi se prvo reže sport i financiranje sporta u Areni Zagreb s 2,5 milijuna palo je na 500 000 i to sve ide na košarkaško EP u rujnu. Vrlo je upitno bilo i hoćemo li uspjeti u Ligi prvaka ugostiti La Rioju u Areni, al dobili smo dopuštenje za to. No, za osminu finala je sve još uvijek pod velikim upitnikom. Mi smo beskućnici, nemamo gdje igrati u ovom gradu i zato idemo u Osijek, Varaždin... .

U prvu obranu u susretu trener Veselin Vujović poslao je Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se ispred njega našli Lovro Mihić, Sandro Obranović, Tonči Valčić, Leon Šušnja, Mario Vuglač i Luka Raković, dok su lagani predah, no samo na početku susreta, dobili reprezentativci koji su se vratili sa Svjetskog prvenstva u Kataru. U Osijek, pak, nisu doputovali ozlijeđeni Ilija Brozović i Domagoj Pavlović, kao ni dokapetan Josip Valčić koji odrađuje kaznu utakmice neigranja zbog sukoba s Dmitrijem Nikulenkauom na posljednjem susretu s Meškov Brestom prije zimske stanke.

Susret u dvorani Gradski vrt biva otvoren pogocima s linije sedam metara na obje strane, naime, nakon sigurnih obrana Stevanovića među Zagrebovim te Strahinje Milića među Vardarovim vratnicama vrijeme je za Timura Dibirova i Stipu Mandalinića i njihove sigurne sedmerce koji postavljaju uvodnih 1:2. Siguran je tada nanovo Milić, no suparničku kontru tada siječe Raković, a Mandalinić poravnava na 2:2. Dobra borba odvijala se u narednim minutama da bi do prvog vodstva Zagrebaše iz kontre doveo iskusni lisac Valčić (4:3).

Sredinom prvoga poluvremena na +2 PPD Zagreb odvodi Šušnja, no nije trebalo dugo da Vardar nanovo poravna rezultat. U igru potom ulazi bosanskohercegovački reprezentativac Duško Čelica koji vraća svoju momčad u vodstvo, a nakon njega na parket stupaju i hrvatski reprezentativci od kojih se odmah iskazuje Luka Stepančić koji trese Vardarovu mrežu za domaćih 8:7. Siguran je potom i Stevanović, a kapetan Zlatko Horvat odvaja hrvatskog prvaka na novih +2.

Iako Dibirov potom ne uspijeva realizirati sedmerac, Zagrebaši igraju s markerom koji se ne vraća na vrijeme i ubrzo potom Nemanja Pribak loptu šalje u prazan Zagrebov gol. Velika borba odvijala se na terenu do odlaska na odmor, a iako se Zagrebaši trude očuvati stečeno vodstvo te prikazuju dobru i čvrstu obranu, u posljednjoj je minuti, s linije sedam metara siguran Dobrivoje Marković koji izjednačuje na 11:11, a udarac po isteku prvih 30 minuta koristi Pribak za minimalno vodstvo Vardara na poluvremenu (12:11).

Iako se u uvodnim minutama nastavka Makedonci odvajaju na +3 (14:11), Zagreb se lagano budi nošen sigurnim obranama Filipa Ivića da bi u 41. minuti pogotkom Luke Šebetića poravnao rezultat na 15:15. Sredinom drugoga dijela domaća se momčad vraća i u vodstvo, a za Zagrebovih 17:16 pobrinuo se Antonijo Kovačević. Pri ulasku u završnicu susreta Vardar u vodstvo vraća Alem Toskić (19:18), no hrvatski prvak još jednom preokreće rezultat u svoju korist za 21:19. Siguran je tada i Ivić, a Obranović, Stepančić i Horvat odvode svoju momčad na +4 (24:20) da bi PPD Zagreb na kraju slavio 25:22.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Duško Čelica s pet postignutih pogodaka, po četiri su dodali Luka Stepančić i Stipe Mandalinić, Filip Ivić sakupio je osam obrana, Ivan Stevanović četiri, dok su najbolji kod Vardara bili Dobrivoje Marković i Timur Dibirov s po četiri gola, Igor Karačić je zabio njih dva, a Strahinja Milić je zaustavio 13 lopti.