Nexe Našice 21:37 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem i u Osijeku nad Nexeom pokazao svoju nadmoć

Iz Osijeka:Danijela Lemaić • subota, 07.02.2015.

U drugom susretu nakon zimske stanke našički Nexe u sklopu 14. kola SEHA GSS lige ugostio je momčad mađarskog prvaka. Veszprem je u Osijek doputovao nakon vrlo uvjerljivog slavlja nad Radničkim te je u dvorani Gradski vrt nastavio stopostotan učinak u regionalnoj ligi.

Nexe - MKB-MVM Veszprem 21:37 (10:21)

SEHA GSS liga, 14. kolo:
OSIJEK - Gradski vrt, Gledatelja:1697
Suci: Krkačev, Koleski (Makedonija)

Nexe:Lelić (9 obrana), Juzbašić; Gadža 2, Crnić, Mrđenović 1, Barišić Jaman 1, Tomas, Jurjević 2, Sokolić, Nuić 2, Božić Pavletić 1, Sakić 2, Oroz 4, Celebi 5, Herceg 1
Trener: Zdenko Kordi

MKB-MVM Veszprem: Mikler (19 obrana), Alilović; Gulyas 4, Ivancsik 3, Schuch 2, Ruesga 2, Ilić 4, Nagy 3, Zeitz 1, Jamali 4, Ugalde 4, Marguč 1, Rodriguez 4, Terzić 1, Sulić 2, Lekai 2
Trener: Carlos Ortega

Sedmerci: Nexe 2/4; MKB-MVM Veszprem 2/4
Isključenja: Nexe: 8 min.; MKB-MVM Veszprem : 6 min.

Momci Zdenka Kordija na otvaranju drugog dijela regionalne sezone poraženi su u gostima kod makedonskog Metalurga, a već u drugom dvoboju čekao ih je težak protivnik. Naime, momčad Nexea u prvom domaćem susretu nakon pauze ugostila je mađarski Veszprem koji je od prve minute nametnuo tempo igre te sigurno stigao do nova tri boda.

Dobro je krenuo Nexe u susret te je u četvrtoj minuti preko Tomislava Nuića poveo 2:1. Ubrzo je Veszprem poravnao na 2:2 sigurnim hicem Renata Sulića, a izjednačena igra zadržala se sve do devete minute kada s dva uzastopna zgoditka Mađari stižu do vodstva 7:5. Tada je stao našički napad kojeg nekoliko puta uspješno zaustavlja Roland Mikler stoga je u 12. minuti Kordi pozvao minutu odmora.

Nakon time-outa post od pogodaka kod Nexea prekida Josip Božić Pavletić koji biva siguran za 6:10. No, iskustvo i širina mađarske klupe dolazili su sve više do izražaja, kao i greške Nexea u napadu stoga je u 20. minuti nakon zgoditka Imana Jamalia Veszprem ostavio domaćine na minus šest (8:14). Do kraja prvog poluvremena vodstvo mađarske ekipe dodatno se povećalo te je ona na odmor otišla s +11 (21:10).

U prvih deset minuta nastavka Veszprem je dodatno povećao prednost te je u 36. minuti preko Cristiana Ugaldea poveo +13 (24:11). Nexe je uspio smanjiti zaostatak sedam minuta kasnije mini serijom pogodaka koju stvaraju Tibor Jurjević i Can Celebi za 15:26. Veszprem je ubrzo nanovo prebacio u višu brzinu te je u posljednjih deset minuta ušao s +15 (31:16).

Do kraja utakmice Nexe se nastavio boriti te se u nijednom trenutku nije predao, no Veszpremova jaka postava bila je preveliki zalogaj za našičke momke. Po isteku 60. minute na semaforu je stajalo 37:21 za Veszprem.

Najbolji su kod Veszprema bili Peter Gulyas, Momir Ilić, Iman Jamali, Cristian Ugalde i Chema Rodrigueza svaki s po četiri pogodaka, Renato Sulić zabio je dva gola, dok je Roland Mikler sakupio 19 obrana, a Mirko Alilović nije stao među vratnice. U redovima Nexea istaknuo se Can Celebi s pet zgoditaka, njih četiri dodao je Karlo Oroz, a Perica Lelić zaustavio decet protivničkih napada.