Borac Banja Luka 37:30 Prešov
Prešov

Borac preko Tatran Prešova stigao do drugog slavlja u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • petak, 13.02.2015.

Rukometaši slovačkog Tatran Prešova ovog petka doputovali su u Banja Luku kako bi snage odmjerili s Borcem u sklopu 14. kola SEHA Gazprom South Stream lige. Iako su uoči susreta slovili za favorite, momci iz Prešova izgubili su bodove, kao i priliku da PPD Zagrebu uzmu treće mjesto na tablici, dok je Borac upisao drugo ovosezonsko slavlje.

Posljednji termin 14. kola SEHA GSS lige bio je rezerviran za dvoboj Borca i Tatran Prešova. Momci Petera Davida u drugom dijelu sezone imaju slavlje nad Metalurgom, a u Banja Luku su doputovali kao favoriti. No, domaćini su iznenadili Slovake i od desete minute nametnuli svoju igru te su se u ranoj fazi utakmice odvojili od protivnika. Rukometaši iz Prešova nisu se uspjeli vratiti u igru te su po isteku 60. minute upisali peti ovosezonski poraz.

U utakmicu vrlo dobro ulazi Tatran Prešov koji preko Radovana Pekara i Dainisa Kristopansa odlazi na +2 (3:1) te svoju prednost održava sve do desete minuta susreta kada na 9:9 poravnava Stefan Janković. Stao je tada slovački napad, dok ni obrana nije funkcionirala što, pak, dobro iskorištavaju domaćini za seriju 4-0 kojom postavljaju rezultat 9:5. Post od pogodaka kod Tatran Prešova prekida Oliver Rabek za 6:9, ali dodatno su tada nanizali nekoliko uzastopnih zgoditaka momci iz Banja Luke te su do odlaska na odmor ostavili goste na minus sedam (12:19).

Prvih osam minuta drugog poluvremena Borac je održavao stečenu prednost, ali tada se budi slovačka ekipa na čelu s vratarom Svetislavom Verkičem uz čiju pomoć stiže na minus pet (18:23), a nakon dva uzastopna pogotka Radoslava Antla razlika se smanjila i na četiri gola (20:24). Rukometaši Borca nisu dopustili da se Slovaci dodatno približe te su nanovo pojačali tempo i u posljednjih deset minuta susreta ušli s +7 (31:24). Tatran Prešov pokušao se boriti i sustići domaćine, no to mu nije pošlo za rukom stoga je po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu stajalo 37:30 za Borac.

Borac je do slavlja vodio Stefan Janković s 13 pogodaka, Milan Đukić zabio je šest puta, dok je na vratima Stanko Abadžić sakupio isti broj obrana. U redovima Tatran Prešova najefikasniji je bio Radoslav Antl s deset zgoditaka, po njih četiri imali su Dainis Kristopans, Oliver Rabek, Vasja Furlan i Tomaš Urban, a vratar Svetislav Verkič sakupio je sedam obrana.