Josip Piršljin • nedjelja, 08.02.2015.

Juventus neće povećati svoju prednost na čelu Serie A, Roma je pobijedila nakon četiri uzastopna remija, a u stopu je prati Napoli. Vrsaljko je još jednom upisao asistenciju, a 22. kolo pamtit će Perica koji je upisao debi za Udinese.

Napoli je nastavio s odličnom formom i protiv Udinesea je stigao do šeste pobjede u zadnjih sedam prvenstvenih utakmica. Crno-bijeli nisu imali prevelikih šansi, već u početnih dvadesetak minuta domaći su im dali do znanja kako će na stadionu San Paolo teško do bodova.

Ovog puta je hrvatski branič Ivan Strinić ostao na klupi za Napoli, baš kao i Igor Bubnjić kod Udinesea. No, zato je debi za goste upisao Stipe Perica koji je u Udine stigao na posudbu iz Chelseaja, dobio je zadnjih 12 minuta. Domaći su poveli u osmoj minuti kada je strijelac bio Mertens na asistenciju Higuaina. Na 2:0 povisio je Gabbiadini, ofenzivac koji je pristigao ove zime u Benitezovu momčad.

Nakon toga na scenu je stupio Thereau koji je postigao dva gola, ali Udinese nije izjednačio. U 27. minuti francuski je napadač pogodio mrežu Rafaela, no sredinom nastavka poslao je loptu u vlastitu. Napoli je, stoga, upisao konačnu pobjedu od 3:1.

Razlika između Juventusa i Rome ostat će sedam bodova i nakon 22. kola. Nakon što je Stara dama u derbiju svladala Milan, Roma je na Sardiniji bila bolja od Cagliarija za kojeg je 84 minute odigrao Duje Čop, no bivši napadač zagrebačkog Dinama nije se upisao u strijelce.

Za sastav Rudija Garcije dovoljan je bio po pogodak u svakom poluvremenu za osvajanje tri boda. Prvi je bio djelo Adema Ljajića u 37. minuti, a kasnije je Željku Brkiću zabio i Paredes. Dobru je utakmicu odigrao i Verde koji je asistirao za oba gola. Počasni gol za Cagliari postigao je M'Poku u 95. minuti.

Fiorentina je na svom stadionu Artemio Franchi ugostila Atalantu i nakon napornih 90 minuta slavila s 3:2. Ponovno je cijelu utakmicu, i to dosta dobro, odigrao hrvatski veznjaka Milan Badelj koji se polako ustaljuje u prvih 11 Viola. Fiorentina će ovom pobjedom ostati blizu vrhu tablice i u borbi za treće mjesto.

U devetoj minuti mini-iznenađenje priredili su nogometaši Atalante jer su poveli preko Zappacoste. Ipak, toliko je prošlo i dok domaći nisu izjednačili, strijelac je bio Basanta. Potom se mreže nisu tresle do 78. minute, a u završnici susreta palo je još tri gola. Diamanti je donio vodstvo Fiorentini, no uporni gosti su poravnali golom Boakyea. Ipak, pobjeda je ostala u Firenci zahvaljujući Pasqualu.

Sampdoria nije uspjela na svom travnjaku svladati Sassuolo, utakmica je završila 1:1. Šok za domaće došao je u drugoj minuti kada su gosti poveli preko Acerbija kojem je asistirao Šime Vrsaljko. Hrvatski je branič potom morao napustiti teren u 14. minuti zbog povrede. Sampdoria je ekspresno izjednačila golom Edera, no do kraja više nije bilo promjene rezultata, Mihajloviću nije pomoglo ni ubacivanje Eto'oa.

U derbiju začelja sreli su se Empoli i Cesena, a uspješniji su bili igrači Maurizija Sarrija koji su slavili 2:0. Maccarone i Signorelli su bili precizni za mirniji nastavak sezone Empolija.

Susret Parme i Chieva odgođen je za srijedu 11. veljače zbog vremenskih neprilika.