Inter
Inter 3:0(1:0) Palermo
Palermo

Josip Piršljin • nedjelja, 08.02.2015.

Poslije tri poraza, Inter je konačno malo umirio svoje navijače. Na Giuseppe Meazzi je gostovao Palermo i upisao poraz 3:0. Nastupe su upisala sva trojica hrvatskih igrača.

Niz od tri poraza, dva u prvenstvu i jedan u Kupu, Inter je prekinuo domaćom pobjedom protiv Palerma. Time je Mancinijeva ekipa skočila na deveto mjesto koje je dosad držao Milan s istim brojem bodova. Marcelo Brozović je ponovno igrao svih 90 minuta za domaće, dok je Mateo Kovačić dobio tek posljednjih šest minuta. Više od sat vremena proveo je na travnjaku Meazze i Mato Jajalo u dresu Sicilijanaca.

Nerazzurri su do početnog vodstva došli nakon 16 minuta igre. Asistent je bio švicarski reprezentativac Shaqiri, a pogodak je zabio Kolumbijac Guarin. U prvom poluvremenu Inter je bio puno bolji suparnik, Palermo gotovo da i nije zaprijetio Handanoviću koji je bio besposlen.

Nastavak utakmice ipak je ponudio uzbudljiviju igru iz razloga što se i gostujuća momčad "probudila". U 51. minuti u akciji u kojoj je sudjelovao Jajalo odličnu šansu propustio je pretvoriti u gol Dybala, Argentinac je iz blizine promašio cijela vrata.

Nakon toga ipak je Inter ponovno "zagospodario" terenom. Najprije je Icardi udarcem glavom izvan šesnaesterca pogodio stativu, a poslije je i Ranocchia uzdrmao vratnicu. U 65. minuti utakmica je praktički riješena kada je Icardi snažnim udarcem zabio Sorrentinu za 2:0. Argentinski napadač bio je precizan i pred kraj utakmice za konačni rezultat na ubacivanje Guarina.