Kiel projurio kroz Melsungen, odlične partije Duvnjaka i Marića

Davor Kovačević • srijeda, 11.02.2015.

Nastavljena su uzbuđenja i na rukometnim bundesligaškim parketima, a krivi korak nakon duže stanke nisu načinili glavni favoriti za naslov, Kiel i Löwen. Kiel je s raspoloženim Duvnjakom protutnjao kroz Melsungen za kojeg je kvalitetnu utakmicu odigrao Marino Marić, a ni Löwen nije dopustio iznenađenje na svom parketu.

MT Melsugen – THW Kiel 32:41 (15:23)

Iako su se gotovo svi igrači razbježali po Kataru, u igri Kiela manjak zajedničkih treninga uoči nastavka sezone nije se ni najmanje osjetio. Na gostovanju na kojem je njemački prvak posljednji puta posrnuo, ovog je puta prošao sa stilom, bez ikakve milosti prema Melsungenu. S Hrvatima u glavnoj ulozi.

U izrazito brzoj i efikasnoj igri Kiel je pokazao svoju napadačku moć. Već u prvih 30 minuta Zebre su zabile čak 23 gola, a briljirao je Domagoj Duvnjak koji je u tim trenucima bio na 7/7. Poslije atomskog prvog poluvremena, ni nastavak nije donio ništa manje zgoditaka, ali nije donio ni ugrožavanje velike prednosti Kiela.

Duvnjak je sedam pogodaka s poluvremena dodao jedan u nastavku i zajedno s Canellasom podijelio titutlu najboljeg strijelca utakmice. Toft Hansen je dodao šest golova, Vujin pet, a Kielovi vratari prikupili su tek osam obrana. Kod Melsungena se iskazao Marino Marić, postigao sedam golova, jednako kao i Müller, dok su Melsungenovi vratari obranili 11 udaraca.

Rhein-Neckar Löwen – Bergischer HC 30:24 (12:13)

Dobro pamte u Mannheimu početak sezone i gostovanje kod Bergischera kada su Lavovi lošim drugim poluvremenom ostali bez planiranog ulova. Motiva Löwenu pred nastavak sezone upravo iz tog razloga nije nedostajalo, a kada se tomu doda da je Bergischer jedan od najdarežljivijih gostiju (jedan bod iz devet utakmica dosad), onda su Lavovi teško moglo naći poželjnijeg protivnika za nastavak bundesligaškog niza i utrke s Kielom.

Držao je Bergischer dugo korak s Löwenom. Čak je i na predah odnio minumalnu prednost (13:12) i nakon desetak minuta nastavka početo gubiti korak. Serijom 5-1 domaćini su se prvi put odvojili na +4 (23:19) i na koncu slavili bez velikih stresova.

Veliki je oslonac Löwenu na golu ponovno bio Landin koji je skupio 17 obrana, dok je najbolji strijelac bio Gensheimer sa šest pogodaka, Groetzki je poentirao pet puta, Schmid četiri. U izostanku vratarske jedinice Gustavssona, koji se ozlijedio na Svjetskom prvenstvu, dobar je posao na golu Bergischera odradio Huhnstock sa 16 obrana, a daleko je najraspoloženiji bio Szilagyi sa šet golova.

Füchse Berlin – TSV GWD Minden 32:23 (17:12)

Teško rujansko stradanje u Mindenu i drugo uzastopno nakon ranijih sedam prilično jednostavnih pobjeda, donijelo je i berlinskom Füchseu dodatan motiv uoči gostovanja Mindena. Momčad Gorana Perkovca daleko je od dobre situacije na tablici, u zoni je ispadanja, a ukoliko želi da se to promijeni, morat će početi puno više pružati na gostujućim parketima s kojih dosad pamti tek jednu pobjedu.

Da će ovo biti dobra partija Füchsea pokazalo je prvih 20 minuta. Devet pogodaka potpisalo je osam različitih strijelaca, a Mindenova obrana ostala je daleko od nekog rješenja kako zaustaviti raspoložene Lisice. Minus od osam golova (6:14), gosti su uspjeli prepoloviti do poluvremena, ali Berlinčani u nastavku nisu dopustili Mindenu da pruži i najmanju prijetnju.

Briljirao je Nenadić koji je čak deset puta bio precizan, a s upola manje golova pratio ga je Petersen. Stochl je imao 16 uspješnih intervencija, dok je Mindenov vratarski dvojac skupio devet obrana. Schimdt i Svitlica predvodili su gostujuću listu strijelaca s po pet zgoditaka.

HBW Balingen-Weilstetten – TSV Hannover-Burgdorf 31:27 (14:13)

U suprotnim raspoloženjima Hannover i Balingen su zaključili prvi dio Prvenstva. Balingen s dva vezana poraza, Hannover s dvije pobjede, a s prilično lošim zdravstvenim kartonom gosti iz Hannovera ipak nisu nastavili svoj niz.

Rovovska se bitka vodila do 40. minute. Hannover je na početku imao i dva gola prednosti (9:7), a onda u završnu trećinu utakmice je puno bolje ušao domaćin. Od 17:17 Balingen je u deset minuta stvorio kapital od četiri gola razlike i mirno priveo utakmicu kraju.

Vasilakis i Strobel bili su najefikasniji igrači Balingena s po sedam golova, Bohm je postigao šest, a Matej Ašanin se s pet obrana nadovezao na Ristanovićevih šest. Kastening je za goste devet puta bio precizan, Häfner sedam, dok je Ziemer na golu skinuo šest lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Obrisan korisnik12.02.2015. u 11:08
    Marić treba biti u reprezentaciji s Musom (ili Sulićem-ako on nakon svih sranja koja su mu u HNSu priredili ima volju igrati)! Vori više nije prevaga na pivotu protiv jakih ekipa.
  • narada10812.02.2015. u 01:18