Magdeburg učvrstio četvrtu poziciju, Flensburg neokrznut u Friesenheimu

Davor Kovačević • nedjelja, 15.02.2015.

U posljednjem dijelu 21. kola rukometne Bundeslige Friesenheim je gotovo dvije trećine utakmice pružao dobar otpor Flensburgu, ali na kraju ostao praznih ruku. Magdeburg je bio bolji od Gummersbacha, dok je Lemgo nastavio bježati s dna ljestvice.

SC Magdeburg – VfL Gummersbach 33:28 (17:14)

Magdeburški Gladijatori nisu posustali ni u novoj godini. Lijepi niz od osam pobjeda produžili su protiv Gummersbacha na domaćem terenu i dodatno učvrstili četvrtu poziciju koja bi sljedeće sezone mogla u Magdeburg donijeti i Ligu prvaka, ali o tome će se više znati nakon službene EHF-ove objave koji su priredili nemali broj pozivnica za sljedeću sezonu.

I Gummersbach je u prvom dijelu igrao iznenađujuće dobar rukomet, uostalom i dobio Magdeburg u prvoj utakmici, ali su Gladijatori pronašli svoju osvetu u većim dijelom izjednačenoj utakmici. Ujedno je poluvrijeme donijelo Magdeburgu najveću prednost u tom dijelu (17:14), ali je Gummersbach i dalje puhao za vratom, u 49. minuti bio na 24:26, ali su serijom 3-0 domaćini otišli prema pobjedi.

Ponajbolji vratarski dvojac Bundeslige nije imao briljantnu večer. Quenstedt i Green skupili su zajedno deset obrana, ali je zato Grafenhorst sve nadoknadio u napadu i s devet pogodaka bio daleko najbolji strijelac Magdeburga. Santos je za goste postigao osam pogodaka, Kühn sedam, a Lichtlein je obranio 15 udaraca.

TSG Lu-Friesenheim – SG Flensburg-Handewitt 23:27 (10:13)

Nakon uspješno odrađene europske obaveze, rukometaši Flensburga na isti su način obavili i bundesligašku. Kod jedne od najlošijih ekipa Bundeslige Flensburg nije bio previše uvjerljiv, ali je i malo slaibje izdanje europskog prvaka bilo dovoljno za Friesenheim.

Bili su domaćini ravnopravan suparnik gotovo 45 minuta. U drugo poluvrijeme Flensburg je ušao s 14:10, ali je Friesenheim u 42. minuti poravnao na 17:17. Tu je posustao, Flensburg je povezao četiri pogotka i uz tek manje probleme (22:20) priveo utakmicu kraju.

Sa sedam obrana svojih vratara i tek jednim raspoloženim igračem Friesenheim i nije mogao računati na bodove protiv Flensburga. Büdel se istaknuo s osam golova, dok su goste predvodili Svan Hansen sa sedam te Mogensen sa šest golova. Andersson je na vratima Flensburga imao 11 uspješnih intervencija.

SG BBM Bietigheim – TBV Lemgo 22:34 (8:17)

Ne tako davno Lemgo je bio fenjeraš Bundeslige s mnogo upitnika oko prvoligaškog statusa sljedeće sezone. Kada ga je preuzeo Florian Khermann Lemgo je nanizao četiri utakmice bez poraza, a sada je samo nastavio svoj bijeg s dna, tamo gdje je stao u prosincu.

Upravo je Bietigheim od Lemga preuzeo fenjer, a ta će momčad morati početi pružati upravo nešto poput Lemga ukoliko želi i sljedeće sezone igrati utakmice najjačeg svjetskog ranga. Pojačani Lemgo (Beutler i Nielsen) je domaćinu očitao rukometnu lekciju i već na poluvrijeme odnio kapital koji se nije mogao ugroziti (17:8), a do konca je prednost narasla i na velikih +12.

Kirveliavičius je bio najbolji strijelac domaće momčad sa šest golova, a pratio ga je Rentschler s pet. Hornke i Zieker bili su najbolji pojedinci Lemga i šest puta tresli mrežu Bietigheima.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913