Balić bolji od Dominikovića u izravnom okršaju, Lübbecke ispustio pobjedu u posljednjoj sekundi

Davor Kovačević • subota, 14.02.2015.

Ivano Balić i njegov Wetzlar uspjeli su nadigrati Davora Dominikovića i njegov HSV u 21. kolu Bundeslige. Veliku priliku protiv osakaćenog Hannovera propustio je Lübbecke koji je sa sirenom ostao bez pobjede.

HSG Wetzlar – HSV Handball 32:25 (15:10)

Dvoboj susjeda na ljestvici i dvoboj nekadašnjih hrvatskih reprezentativaca otišao je na stranu Wetzlara, odnosno Ivana Balića. Davor Dominiković i njegov Hamburg imali su još tijekom tjedna zagrijavanje u EHF kupu za ono što ga čeka u Wetzlaru, ali domaćini nisu bili previše gostoljubivi prema HSV-u.

Hamburg nije imao praktički nikakve šanse u Wetzlaru. Ni jednom nije bio u vodstvu, a hamburški brod je krenuo tonuti pred kraj prvog poluvremena kada je nakon 20-ak minuta izjednačene igre povukao Wetzlar i serijom 5-1 otišao do 15:10. S brza tri gola u nastavku HSV se vratio u igru (13:16), pa je tu negdje bio i desetak minuta prije kraja (20:24), no domaćini su nisu dali gostima da zaprijete ozbiljnije od toga.

Ni Balić ni Dominiković se nisu upisali u strijelce svojih momčadi. Wetzlar je išao na pogon Webera koji je isporučio osam golova te Fätha koji je pratio sa sedam. Wolff je bio pouzdan na domaćim vratima sa 16 obrana, Bitter s druge strane je skinuo 13 udaraca, a Lindberg i Simicu su predvodili Hamburg s po sedam golova.

HC Erlangen – FRISCH AUF! Göppingen 24:29 (9:14)

U suprotnim raspoloženjima su Erlangen i Göppingen zaključili prošlu kalendarsku godinu. Odličan veći dio prvog dijela sezone Göppingen je kompromitirao s nekoliko posljednjih poraza, dok se Erlangen posljednom pobjedom barem nakratko maknuo iz opasne zone.

Poput i prvog međusobnog susreta ovih momčadi, ni ovog puta Erlangen nije imao velike šanse. U Göppingenu je pao u nastavku, dok je na svom parketu slabim prvim dijelom praktički uništio šanse za bodovima. Stečenu prednost u prvih 30 minuta od pet razlike gosti su bez problema održavali, a desetak minuta prije kraja došli i do najvećih 26:18.

Nije bilo previše raspoloženih igrača u domaćim redovima. Olea Rahmela i njegovih devet pogodaka pratio je tek Thümmler s četiri, dok su Erlangenovi vratari upisali 14 obrana. Prošt je bio odličan na golu Göppingena sa 17 obrana, a Schiller sa sedam i Späth sa šest golova bili su najbolji pojedinci gostiju.

TuS N-Lübbecke – TSV Hannover-Burgdorf 25:25 (13:11)

Ogromni problemi snašli su rukometaše Hannovera uoči početka drugog dijela sezone. Osakaćeni ozljedama nisu imali šanse u srijedu kod Balingena, a u međuvremenu se lista ozlijeđenih produžila i rupe u zapisniku morali su krpati juniorima.

I takvi su kod Vukovićeva Lübbeckea izvukli bod u posljednjoj sekundi. 12 igrača u gostujućem zapisniku, od čega dva vratara, činila su domaćinima idealnu priliku za prvu pobjedu nakon četiri utakmice bez pobjede. I kretalo se sve u tom smjeru veći dio utakmice. Od domaćih 12:9 iz 25. minute, pa do 25:23 u posljednjih šest minuta. Blažičko je obranjenim sedmercem pružio domaćinu priliku da riješi utakmicu, a isto je s druge strane propustio realizirati Wöss. Ni isključenje Mirkulovskog nije poremetilo Hannover, Lübbecke je potratio svoj posljednji napad, a posljednjih osam sekundi bilo je dovoljno gostima da sa sirenom izvuku veliki bod.

Blažičko je imao lijepu večer sa 16 obrana na vratima Lübbeckea, a u napadu su vukli Langhans s pet i Wöss s četiri gola. Vuković ostao je na dva pogotka, dok je upravo gostujući junak Häfner bio prvo ime s pet pogodaka, a veliku je ulogu imao i Weber na golu Hannovera s 19 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913