Sedam pogodaka Penezić u porazu Vardara, Baia Mare minimalno bolja od Viborga

Jelena Bagarić • nedjelja, 15.02.2015.

Posljednje dvije utakmice donijele su zanimljive oglede skupina 1 i 2. U skupini 1 Dinamo-Sinara iznenadio je favorizirani Vardar hrvatske reprezentativke Andree Penezić. U drugoj skupini Baia Mare je došla do važnih bodova protiv Viborga koji ju ostavljaju u igri za četvrtfinale.

Dinamo-Sinara – ŽRK Vardar 33:25 (15:12)

Iznenađenje trećeg kola priredio je Dinamo iz Volgograda pobijedivši favorizirani Vardar. Dinamo je pobjedom došao na korak do četvrtfinala, dok Vardar pada na ljestvici i sada je peti. Šanse za prolaz još su otvorene jer za Thüringerom i Leipzigom Vardar zaostaje samo jedan bod. Početak utakmice bio je izjednačen i sredinom poluvremena rezultat je bio 7:7. Dinamo je tada napravio seriju kojom je došao u prednost od četiri pogotka.

Dvije minute prije kraja poluvremena Dinamo je vodio s pet pogodaka, ali serijom od dva pogotka Vardar je smanjio na 15:13. Kratko u nastavku Vardar je držao priključak ali ga je brzo izgubio. Ruskinje su krenule s novim serijama pogodaka s kojima su potpunosti slomile Vardar i na kraju ga ostavili na osam pogodaka zaostatka. Anna Kočetova postigla je devet, a Olga Akopian dodala je šest za Dinamo. Najbolja hrvatska rukometašica Andrea Penezić postigla je sedam pogodaka, a jednako toliko upisala je i Jovanka Radičević.

Viborg HK A/S – HCM Baia Mare 30:31 (12:13)

Za razliku od prošlog tjedna kada je igralo samo osam igračica, Viborg je u utakmicu s Baiom Mare ušao s 11 igračica. No, niti veća mogućnost rotacije nije im donijela pobjedu. Baia Mare minimalno je slavila i time se ipak dovela šansu da prođe u četvrtfinale. Domaća ekipa bolje je počela utakmicu, ali se njihovo vodstvo istopilo u 21. minuti kada je Baia Mare izjednačila na 8:8. Do kraja poluvremena Rumunjke su povele i na odmor otišle s minimalnom prednošću.

Drugi dio bio izjednačen, a niti jedna ekipa nije uspjela povesti s više od dva razlike. Konačna odluka o pobjedniku donesena je u zadnjoj minuti kada Viborg nije iskoristio posljednji napad za izjednačenje pa je pobjeda otišla u Rumunjsku. Prvo ime rumunjske ekipe bila je Lois Abbingh koja je postigla šest pogodaka, dok se kod Viborga istaknula Rikke Skov s 11 postignutih pogodaka.