MAXtv Prva liga, 20. kolo, 18.02.2015, 17:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Goran Loparac
Bekim Balaj 13'
3:0(2:0) Hajduk
Hajduk

Branimir Korać • srijeda, 18.02.2015.

U zaostalom dvoboju 20. kola MAXtv Prve lige, Rijeka je lakoćom svladala Hajduk s 3:0 i potvrdila ulogu favorita. Nemoćni Splićani bili su prilično bezopasan protivnik i teško su se nosili s boljim domaćinom...

Bio to Edoardo Reja ili bilo tko drugi, očekuju ga pune ruke posla. Hajduk je odigrao vrlo skromnu utakmicu protiv Rijeke koja je do pobjede došla možda i lakše nego je očekivala.

Motivirani domaćin od početka susreta detektirao je najveće Hajdukove probleme. Nepovezanost između linija, sporo vraćanje u fazu obrane i velika rupa na lijevom boku Hajdukove obrane lakoćom su korišteni u prvom dijelu susreta.

Već u trećoj minuti Splićani su se našli u rezultatskom zaostatku. Raspoloženi Anas Sharbini sjajnom loptom pronašao je Vedrana Jugovića, njega Vasilj nije uspio zaustaviti i iako je pao na travu, Jugović je sa zemlje poslao loptu u mrežu s ruba peterca.

Hajduk se malo oslobodio tog početnog pritiska domaćina, ali kada se činilo da je uspostavio ravnotežu na travnjaku, Rijeka je došla i do drugog gola. Još jedan brzi napad domaćina zaustavljen je izbacivanjem u aut, ali lopta je odmah vraćena "u vatru" pred 16 metara, Hajdukova obrana nije očistila opasnost i Bekim Balaj je lijepim udarcem uz malu pomoć Milovića pogodio kut Ranilovićevog gola.

Hajduk je svoju najbolju priliku propustio u 18. minuti kada mu je poklonjen slobodni udarac u odličnoj poziciji, pucao je Caktaš čiji udarac Prskalo odbija, ali samo do Vukovića koji puca pokraj gola.

U nastavku prvog poluvremena sve prilike imali su Riječani. Posebno su bili opasni nakon oduzetih lopti na sredini terena ili na svojoj polovici, Sharbini je tu lijepo igrao ulogu quarterbacka i širio igru te stvarao probleme gostima. Nekoliko dobrih pokušaja Balaja, Fernandeza i Jugovića nisu završili u mreži, a vrlo blizu krasnom pogotku bio je Bradarić koji je sjajno potegnuo s 30 metara, ali lopta je pogodila vratnicu.

Nedostajalo je Hajduku kreacije i konkretnosti u igri prema naprijed što je Vukas pokušao promijeniti vađenjem Bašića i Gotala koji su bili nevidljivi, a uvođenjem Malokua i Milevskog.

Nije to loše izgledalo na startu drugog dijela, Splićani su bili kudikamo ravnopravniji protivnik u početnoj fazi drugog dijela, no tamo negdje oko 60. minute Riječani su ponovno preuzeli kontrolu.

Prijetili su ponajviše udarcima iz daljine, bez previše razmišljanja, međutim srećom po Splićane ti udarci prvenstveno Bradarića i Sharbinija nisu bili precizni.

Domaćin je rutinski držao kontrolu nad utakmicom, igrao je u "drugoj brzini", a onda je u završnici dovršio posao. U 83. minuti Mišić je pucao, Vasilj nije uspio izbiti loptu, ona je došla do Jugovića koji iskosa lakoćom zabija.

Do kraja susreta domaćin je odradio posao, riječkoj publici predstavio se i Ventsislav Hristov i gosti su ispraćeni s visokim porazom u Split.

• Obrisan korisnik19.02.2015. u 08:37
    Sad se u Hajduku vode za onom NEMA NIKIH PROBLEMA....Kod njih naravno kod ostalih u svemu vide PROBLEM.1,2,3, (jučer na puku sreću bez nastavka) - IZGUBLJENI (Što bi rekli oni na Ri topicu)
  • Obrisan korisnik19.02.2015. u 07:20
    Ništa ti jadan moj, ku..ca ne kužiš što ti piše čovjek. O čemu li ti pričaš. Protiv SB 5500-6000. Osim punov sjevera , ostalo 1500 ljudi. Toliko o tome koliko široki "milijunski"puk zanima ova tragikomedija do koje je klub doveden. Gdje trener dan pred nastavak lige ode jer ne može s upravom. Gdje... [više na forumu]
  • Hrvoje199019.02.2015. u 02:53
    Tipični zatucanko :) Par isklišejiziranih fraza, samo sad više nije jedini problem Mamićeva špina nego i Volpijeva prvo ste čekali kad će zatvorit Mamića, pa kad će Bandić zatvorit špinu, dok ste čekali ukazala se Rijeka. Još će se ko priključit a vi ćete i dalje tonit ko u živo blato i prodavat... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik19.02.2015. u 00:03
    da da, stadion kojeg ljudi često posjećuju bodreći svoj klub i davajući podršku protiv kriminala u hrv. sportu( kojeg vi, naravno, ne vidite..), podršku upravi koja naporno radi na smanjenju ogromnog duga( kojih su se neki rješili "legalno"!), vi se dobacujete komentarima u kojima naravno blatite... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2015. u 21:33
    Nažalost Hajduk se srozao tako nisko da ide u Rijeku s nadom da neće izgubiti s velikom razlikom, ne idu osvojiti bod nego što časnije izgubiti. Tko je za to kriv ? I sve uprave,ali i navijači. Iako moram priznati da mene ova uprava podsjeća na hdz. A vodstvo Torcide kao narod u slučaju hdz poput... [više na forumu]