Niko Rukavina • subota, 21.02.2015.

Nogometaši Chelseaja potpuno neočekivano remizirali su na domaćem terenu protiv Burnleya, Jelavić je zabio u pobjedi Hulla nad QPR-om, a Manchester United kiksao je na neugodnom gostovanju kod Swansea. Arsenal je svladao Crystal Palace u gostima i skočio na treće mjesto, a Aston Villa je upisala šesti uzastopni poraz.

Slabi Chelsea izgubio dva boda na domaćem terenu protiv pretposljednjeg Burnleya

Nogometaši Josea Mourinha kiksali su na domaćem terenu protiv pretposljednjeg Burnleya. Chelsea je rano poveo, no u 70. minuti Nemanja Matić zaradio je izravni crveni karton nakon kojeg je Burnley uspio doći do velikog boda u borbi za opstanak.

Chelsea je došao u vodstvo u 14. minuti nakon što je Eden Hazard probio gostujuću obranu i uposlio Branislava Ivanovića koji iz blizine poentira za vodstvo Bluesa. Ivanoviću je ovo bio šesti ovosezonski pogodak za Chelsea u svim natjecanjima.

Chelsea je u prvom dijelu kontrolirao utakmicu, ali nije stvorio velike prigode. Početkom nastavka Burnleyjev Ashley Barnes je opasno zaprijetio, no Thibaut Courtois je bio priseban.

Matić je zakomplicirao „život“ Chelseaju u 70. minuti kada je nakon pretrpljenog prekršaja nasrnuo na Barnesa i dobio crven karton zbog nesportskog ponašanja. Burley je s igračem više vidio prigodu za poravnanje i nakon što je Barnes propustio dobru šansu, Ben Mee je u 81. nakon kornera donio svojoj momčadi veliki bod.

Jelavić zabio i izborio crveni karton u pobjedi Hulla nad Kranjčarovim QPR-om

Nikica Jelavić i Niko Kranjčar započeli su u početnoj postavi svojih ekipa, a tri boda su na kraju pripala Jelavićevoj momčadi.

Jelavić je u 16. zabio krasan volej za svoj osmi ovosezonski gol u Premiershipu i 12. ukupno čime se ustalio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Hulla u Premier ligi uopće. U 32. minuti, Joe Barton je zbog prekršaja nad Jelavićem i kasnije svađe zaradio crveni karton i ostavio svoju momčad s deset igrača u polju.

Međutim, unatoč igraču manje, QPR je izjednačio u 39. preko Charlieja Austina koji je dobro ispratio centaršut Matta Phillipsa i glavom zabio za izjednačenje.

Kada se činilo da će QPR s igračem manje izdržati pritisak Hulla, tri boda svojoj momčadi donio je Dame N'Doye u 89. na asistenciju Robbieja Bradyja. Kranjčar je za QPR igrao do 78. minute.

Novi kiks Manchester Uniteda, Arsenalu tri boda na gostovanju kod Crystal Palacea

Nogometaši Manchester Uniteda doživjeli su još jedan težak udarac izgubivši kod Swansea s 2:1. Crveni Vragovi došli su u vodstvo u 28. preko Ander Herrere na asistenciju Angela di Marije, no samo dvije minute kasnije Velšani su izjednačili preko Ki Sung-Yonga.

U nastavku utakmice Manchester United je bio bolja momčad, imali su više prigoda i puno veći posjed lopte, međutim, pobjedu Swanseaju donio je Jonjo Shelvey fantastičnim udarcem u 73. minuti utakmice.

Arsenal je svladao Crystal palace u gostima s 2:1 i barem privremeno skočio na treće mjesto ljestvice. Topnici su već nakon 45 minuta utakmice imali prednost od 2:0, a domaćini su ublažili poraz pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Santi Cazorla je doveo Arsenal u vodstvo u 8. minuti iz penala kojeg je izborio Danny Welbeck. Na 2:0 povisio je Oliver Giroud nakon odbijanca u 45. minuti. Što je utakmica više odmicala to je Palace postao opasniji, a počasni pogodak zabio je Glenn Murray u 94. minuti utakmice.

Aston Villa upisala je šesti uzastopni poraz, a seriju bez pobjede u Premiershipu produžila je na 12 utakmica. Stoke ih je u Birminghamu svladao s 2:1, pogocima u sudačkim nadoknadama oba poluvremena. Scott Sinclair je doveo Villu u vodstvo u 20., a Mame Diouf je izjednačio završnici prvog dijela.

Stokeu je pobjedu donio Victor Moses iz penala u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ron Vlaar je u svojem kaznenom prostoru srušio Mosesa zbog čega je zaradio isključujući žuti karton.

Sunderland i West Bromwich Albion odigrali su utakmicu bez pogodaka.

• crush21.02.2015. u 18:47
    Zaslužena pobjeda Swansea-a, United igra lošije nego prošle godine radi magarca van Gaal-a koji igru momčadi bazira na dugim loptama prema Fellaini-u. Pa to nema nigdje, ekipa ima najmanje 10 kornera u utakmici i svaka lopta završi u rukama Fabianskog ili na glavi Gomisa. Isto Rooney i van Persie... [više na forumu]