Premiership, 26. kolo, 22.02.2015, 13:00 h
Tottenham
Tottenham 2:2 West Ham
West Ham

Niko Rukavina • nedjelja, 22.02.2015.

U gradskom derbiju Tottenham i West Ham remizirali su na White Hart Laneu u utakmici s četiri pogotka. Spursi su gubili do 96. minute kada je Harry Kane zabio iz odbijanca nakon promašenog jedanaesterca.

Utakmica između gradskih rivala je bila vrlo uzbudljiva s mnoštvom prigoda s obje strane. Na kraju su ekipe podijelile bodove u utakmici u kojoj je Tottenham u posljednjih deset minuta ušao s dva gola zaostatka, a spasio se od poraza u zadnjim sekundama.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini. Bentalebov udarac obranio je Adrian, a Harry Kane je u 11. pogodio stativu. Međutim, do vodstva su prvi došli Čekićari. Aaron Cresswell je u 22. centrirao, a Cheikhou Kouyate glavom zabio za vodstvo West Hama.

Poluvrijeme je završilo s nekoliko propuštenih prigoda s obje strane, a u 60. minuti Diafra Sakho dovodi West Ham na prednost od dva gola razlike. Senegalac je dobro ispratio Nobleov centaršut i iz blizine zabio za 2:0.

Ubrzo nakon pogotka Ener Valencija je mogao potpuno dotući domaćine, no bio je neprecizan. Nakon toga, Tottenham se konsolidirao i bacio je sve karte u napad. Nakon nekoliko propuštenih šansi Danny Rose udarcem je prevario Adriana za smanjenje vodstva West Hama.

Kada se činilo da će West Ham ipak upisati tri boda, Alexandre Song je u svojem kaznenom prostoru srušio Kanea za jedanaesterac. Adrian je pročitao udarac Kanea, no Tottenhamov napadač se dobro snašao nakon odbijanca i zabio za podjelu bodova.