Real Sociedad
Real Sociedad 4:3 Sevilla
Sevilla

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.02.2015.

Prvi nedjeljni susret 24. kola španjolskog prvenstva odigran je u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Sevillu. Na kraju je domaćin odnio pobjedu 4:3 iako je u posljednjih deset minuta bio u rezultatskom zaostatku...

Odlična utakmica odigrana je u San Sebastianu u kojem je Real Sociedad ugostio Sevillu. Domaćin je dva puta vodio da bi Sevilla uspjela doći do preokreta, a onda je u završnici preokret napravio Real Sociedad.

U 16. minuti Sevilla se našla u zaostatku nakon pogotka Agirretxea poslije vrlo loše obrambene reakcije Arribasa koji je izgubio osjećaj gdje je lopta i dopustio domaćinu pogodak.

Veliku priliku za povećanje vodstva imao je Canales u 38. minuti kada je došao sam pred Rica, ali pucao vrlo loše i ubrzo je stigla kazna. U 43. minuti Deulofeu je izveo korner, a Kolodziejczak je na prvoj vratnici glavom skrenuo loptu u bliži kut gola Rullija.

Ipak, domaćin se vratio u vodstvo odmah na početku drugog dijela. Tremoulinas je srušio u 16 metara Canalesa, dosuđen je kazneni udarac, a Xabi Prieto vraća Real Sociedad u vodstvo.

Nakon primljenog pogotka Sevilla počinje igrati bolje i dolazi do preokreta. Poravnanju je prethodila vratnica nakon fantastičnog dalekometnog pokušaja Carrica, a u 69. minuti Carlos Bacca šalje loptu u mrežu. Banega je ubacio iz prekida, a Kolumbijac glavom poravnao na 2:2.

Nastavili su se napadi gostiju, u 73. minuti Tremoulinas je dobro pucao, ali De La Bella izbija s gol linije da bi u 77. minuti gosti dobili kazneni udarac. Rukom je u svojih 16 metara igrao Inigo, a Gameiro je donio preokret Sevilli.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 82. minuti Real Sociedad vraća se u utakmicu nakon pogreške Arribasa koji je poslao loptu u svoju mrežu da bi na ulasku u sudačku nadoknadi Xabi Prieto glavom donio preokret i pobjedu domaćinu.

Sjajan meč na kraju je završen pobjedom Real Sociedada koji je tako ubilježio napredak na ljestvici.