Levante
Levante 2:1 Granada
Granada

Borna Rupnik • ponedjeljak, 23.02.2015.

Levante i Granada odigrali su vrlo sadržajan derbi začelja španjolskog nogometnog prvenstva.

U grčevitoj borbi za opstanak u Primeri, Levante je na svom terenu osvojio tri vrijedna boda protiv izravnog konkurenta Granade, s kojim je prije početka utakmice bio bodovno poravnat u opasnoj zoni. Do pobjede su domaćini došli premda su od 13. do 88. minute bili u rezultatskom zaostatku.

Vodstvo je Granadi osigurao El Arabi s bijele točke, no njegov suigrač Colunga ostavio je goste s igračem manje u 72. minuti zbog prekršaja na sredini terena.

Samo nekoliko minuta poslije, zaiskrilo je između strijelca El Arabija i Levanteovog braniča Ramisa, a sudac ih je obojicu poslao na prijevremeno tuširanje.

S desetoricom protiv devetorice, Levante je u 88. minuti prvo izjednačio preko Camarase, koji je kaznio nedovoljno snažno izbijanje gostujućeg vratara.

Potpuni je preokret uslijedio na isteku treće minute sudačke nadoknade, kada je Uche u kaznenom prostoru proigrao Barrala, koji pogađa za konačnih 2:1.