Branimir Korać • subota, 21.02.2015.

Madridski Atletico nije imao problema u 24. kolu Primere protiv Almerije. Slavio je s glatkih 3:0, a pitanje pobjednika riješio je u prvih pola sata kada je postigao sve pogotke...

Mario Mandžukić nastavlja s dobrim igrama, a u susretu protiv Almerije sudjelovao je kod sva tri pogotka. Prvi je postigao, a kod druga dva je asistirao Antoineu Griezmannu.

U prošlom kolu Simeoneova momčad razočarala je vrlo lošom igrom na gostovanju kod Celte i osjetilo se koliko je motivirana u ovom dvoboju. Od početka je krenula vrlo angažirano i prve dvije minute Almerija praktički nije mogla izaći iz svojih 20 metara.

Na prvi pogodak čekalo se do 13. minute kada je dosuđen kazneni udarac nakon dvoboja u 16 metara između Dos Santosa i Godina i to prilično mekan kazneni udarac. Mandžukić je bio precizan i doveo svoju momčad u vodstvo.

U 20. minuti već je 2:0. Ovaj put Mandžukić je proigrao Griezmanna koji odličnim udarcem pogađa gostujuću mrežu za povećanje vodstva.

No Atletico tu nije stao. Deset minuta kasnije povisio je vodstvo na konačnih 3:0 i to ponovno u suradnji Mandžukića i Griezmanna, Mario je ponovno bio asistent, a Francuz strijelac.

Nakon sat vremena igre hrvatski reprezentativac je uz ovacije s tribina otišao na odmor, a u igru je ušao Fernando Torres, no rezultat se više nije mijenjao.

Promijenio se broj igrača na travnjaku, u 90. minuti bez razloga je drugi žuti karton dobio Siqueira i domaćin je završio utakmicu s igračem manje.

U ranijem terminu Valencia je gostovala kod Cordobe i upisala pobjedu 2:1. Dugo je vodila golom Gomesa da bi u 74. minuti Ghilas poravnao iz kaznenog udarca. Ipak, osam minuta kasnije Piatti je novim pogotkom osigurao tri boda Valenciji.