Premiership, 26. kolo, 22.02.2015, 17:15 h
Southampton
Southampton 0:2 Liverpool
Liverpool

Niko Rukavina • nedjelja, 22.02.2015.

Liverpool je odigrao vrlo dobru taktičku utakmicu i uspio je svladati vrlo jaki Southampton u gostima čime su nastavili seriju odličnih rezultata te su se primaknuli na samo dva boda od mjesta koje vodi u Ligu prvaka...

Liverpool je utakmicu otvorio fenomenalnim pogotkom Coutinha već u 3. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Raheem Sterling u 73. minuti kada je dobro iskoristio lošu reakciju Southamptonove obrane. Dean Lovren je odigrao vrlo dobrih 90 minuta, a u 43. je zaradio i žuti karton.

Ronald Koeman izveo je svoju momčad u 4-3-3 formaciji, dok je Liverpool igrao u također ofenzivnoj 3-4-3 formaciji sa Sterlingom na poziciji „lažne devetke“.

Nakon prekrasnog pogotka Coutinha, Eljero Elia mogao je ubrzo izjednačiti no Simon Mignolet je bio siguran. Udarac Coutinha u trećoj za pogodak bio je jedini udarac Redsa na gol Southamptona u prvih 45 minuta. No Sveci unatoč inicijativi, posjedu lopte i udarcima, nisu pronašli put do mreže Liverpoolovog gola.

Konačno pitanje pobjednika riješio je odlični Sterling u 73. nakon što je Matt Targett loše izbio loptu i pomogao Liverpoolu da se približi Southamptonu na samo bod zaostatka, a Manchester Unitedu, koji drži četvrto mjesto, na dva.