Granada
Granada 1:3 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • subota, 28.02.2015.

Barcelona je rutinski odradila gostovanje kod Granade. Upisala je glatku pobjedu 3:1 uz odličan nastup Ivana Rakitića koji je načeo domaćina, a zatim sudjelovao i kod preostala dva pogotka...

Domaći poraz od Malage je zaboravljen i Barcelona se vratila na pobjedničke staze u Primeri. Upisala je slavlje u gostima kod Granade koju je nadigrala s 3:1.

Iako nije imala Lionela Messija u vrhunskom izdanju, svejedno nije bilo problema protiv domaćina koji se zadovoljio jednim pogotkom i nekoliko opasnijih izleta prema polovici gostiju.

Dugo se čekalo na prvu pravu priliku, a ona je došla u 24. minuti kada je Suarez odlično proigrao Xavija, ali njegov udarac je Olazabal prebacio preko grede.

No u sljedećoj minuti je bio nemoćan. Suarez je pucao iskosa, ali nije prevario domaću obranu, lopta se, međutim, odbila na pet metara gdje natrčava Ivan Rakitić i zabija za 1:0.

Deset minuta kasnije Rakitić je dobro proigrao Messija, ali on nije precizan i lopta malo odlazi iznad grede da bi Granada u završnici poluvremena bila blizu pogotka nakon udarca Marqueza, ali Bravo skida njegov pokušaj.

Odmah na početku drugog poluvremena Barcelona je povisila prednost. Suarez i Rakitić su kombinirali, hrvatski reprezentativac ubacio je loptu iza leđa domaće obrane, a Urugvajac rutinski zabio.

Pet minuta kasnije javlja se nada za Granadu. Neoprezni Bartra srušio je Lassa u 16 metara, a Rico iz kaznenog udarca smanjuje na 2:1.

Ipak, prave prilike za povratak nije bilo. Barcelona je kontrolirala utakmicu, a u 70. minuti stavljena je točka na i. Rakitić je još jednom sjajno pronašao Suareza, ovaj se malo spetljao, ali na vrijeme uočio samog Messija koji mirno pogađa praznu mrežu.

Ostalo je tih 3:1 za goste koji su tako smanjili zaostatak za Real Madridom na bod.

• Obrisan korisnik01.03.2015. u 08:31
    nešto imaš na umu ili? jer ako su to neke insinuacije u praksi je poznato da homići uvijek žele da su svi takvi pa tako u nečem normalnom traže takve stvari. ništa ne tvrdim samo kažem kako to obično ide.
  • Obrisan korisnik01.03.2015. u 07:02
    Raketa u svakoj momčadi ima nekog sa kim se grli i ljubi.Sjetite se Seville i finala.Malo čudno!
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 20:40
    Možda je izvukao Suareza zato što je uz Raketu bio najbolji pojedinac (obojica zabili i asistirali), a Neymara ostavio da eventualno zabije i da se malo osokoli prije Cityja kada će biti nasušno potreban, jer i Messi u zadnjih nekoliko tekmi nije na nivou na koji smo naviki...
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 20:13
    suarez je zvijer od igraca. toliko koristan i toliko se dobro krece da to nije normalno. solo dribling je jedina prednost koju neymar ima nad njim.
  • Obrisan korisnik28.02.2015. u 19:18
    eh da,da spomenem i zamjenu Suareza...neznam kakvom logikom se vukao Enrique,vadio je igraca koji je bio odlican a Neymara koji je(opet)igrao katastrofalno 3.tekmu zaredom je drzao 90 min.,da slucajno klaun brazilski nebi kmecao...vidi se da je strucnjak kakve poteze vuce vec nekoliko puta ove... [više na forumu]