Borna Rupnik • subota, 28.02.2015.

Junak dana Rayo Vallecana zove se raspucani Alberto Bueno, koji je vlastoručno osigurao pobjedu svojoj momčadi protiv Levantea. Razlog za slavlje imala je i Malaga.

Rayo Vallecano nastavio je igrati u ritmu pobjeda - poraz i protiv Levantea, zahvaljujući raspucanom Buenu. Levante je poveo u 13. minuti preko Casadesusa, no tada je uslijedio show Rayovog ofenzivca.

Između 23. i 38. minute "utrpao" je četiri gola i odlučio utakmicu, a tek je Uche pet minuta prije kraja ublažio poraz gostiju na konačnih 4:2.

Almeria i Deportivo odigrali su utakmicu bez pogodaka, premda je Almeria od 55. minute igrala bez isključenog Bifoume. Dva je žuta kartona u sudačkoj nadoknadi dobio i Michel te je domaćin završio s devetoricom, ali nogometaši iz La Corune svoju premoć nisu znali pretočiti u pobjedu.

Nakon odlaska Sammira u Kinu i ostavke trenera Quiquea Sancheza Floresa, Getafe je otputovao u Malagu i izgubio 3:2. Strijelci za Malagu bili su Juanmi, Darder i Horta, dok je dvostruki strijelac za Getafe bio Vazquez.

Bivša Sammirova momčad tako je zadržala niz gostujućih poraza, paralelno uz niz domaćih pobjeda. Malaga se još uvijek smije nadati plasmanu u europska natjecanja.